Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Készült-e már olyan dokumentum...

Készült-e már olyan dokumentumfilm, ami néhány diák életét mutatja be az egyetemi évek alatt?

Figyelt kérdés
A felvételitől a diplomaosztóig, esetleg az első munkahelyre kerülésig. Hosszú forgatási idő, de szerintünk megérné, mert még nem láttunk ilyen dokumentumfilmet.

2018. márc. 31. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahány szak annyiféle verziója lenne.
2018. márc. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme. Szaktól függ, hogy "milyen az élete" egy egyetemistának. Nem lehet általánosítani.
2018. márc. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
össze lehetne válogatni egy 3-5 fős reprezentatív mintát
2018. ápr. 2. 00:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég lenne 2 is. Egy tanulós és egy non-stop bulizós. Ez a 2 véglet szokott lenni. A nézők láthatnák hogy az egyik megszakad a tanulásban, míg a másik meg csak iszik meg pasizik.
2018. ápr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

akár ilyen is lehetne, de én kimondottan a tanulmányokban részt vevő, előadásokra, szemináriumokra, laboratóriumi gyakorlatokra bejáró, tudományos diákkörben résztvevő, péhadéra jelentkező diákok egyetemi életét gondoltam feldolgozni, hiszen a bulizás mibenlétével mindenki tisztában van, nem hiszem hogy ezt dokumentumfilmben érdemes feldolgozni, mert aztán nemigen volna rá kíváncsi senki sem, bár ez sem kizárható.


pl a laboratóriumi gyakorlatokon részt vevő diákokat nagy ritkán hírműsorokban lehet látni csak, akkor is mindössze néhány schnitt erejéig. aki középiskolás, egyetemre jelentkezne, vagy akinek felvételizik a gyereke, de ő maga nem járt anno egyetemre, nekik biztosan érdekes volna egy ilyen dokumentarista jellegű film.

2018. ápr. 5. 23:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy kimondottam motivált mérnökitika szakos diákról, aki szoftver fejlesztésre szakosodik, szívesen néznék dokumentumfilmet, de csak akkor ha már korán elkezd dolgozni, mondjuk 2. évben kap a google egy gyakornoki pozíciót.


Mondjuk a "google summer trainee" programba nem lehetelen EUn belül bejutni. Ezt csak az első 2 évben lehetséges, ezért sokkal könyebb is.


Egy olyan végkifejlettel, hogy valahol mondjuk San Franciscoban kap egy állást.


Ezt közel sem lehetetlen megcsinálni egy diáknak, csak nehéz lenne egy ilyen motivált ember találnod, aki C2 szinten beszél angolul és hasonló céljai vannak.


Egy ilyet szívesen megnéznék, de olyat ahol egy bölcsész vagy kommunikációs szakost követ a karema és a végén el kell döntenie, hogy McDonald'sban vagy KFCben kell dolgoznia, biztosan nem.

2018. ápr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen, de most milyen értékes lenne egy hasonló doku, ami Orbán Viktor egykori egyetemi éveit mutatta volna be, nemde?
2018. ápr. 30. 19:11
 8/8 anonim ***** válasza:

7# Igen, de amit leírtam még meg is oldható :) Ha valaki már eleve az emelt informatika érettségi programozás részénél kicsivel nagyobb tudással és egy C1 körüli angollal megy az egyetemre és az egyetemi tananyagtól függetlenűl is folytatják önmaguk fejlesztését lazán lehetséges.


Én kb 5 ilyen embert ismertem, de egyik sem akart külföldre menni.

2018. máj. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!