Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mivel foglalkozik pontosan...

Mivel foglalkozik pontosan egy szociológus?

Figyelt kérdés

Elsősorban szakbabeliek/egyetemi szociológiát hallgató diákok véleménye érdekel, de ha bárki tud érdemleges és valósághű válasszal szolgálni, azt nagyon megköszönném!


Érdekelne az is, hogy mennyit keresnek és mennyire tudnak elhelyezkedni/hol.


Szép napot!



2018. ápr. 5. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
6 szociológus ismerősöm van. Egyiküknek sikerült szakmán belül egy közvélemény-kutató intézetben elhelyezkednie, egy a közigazgatásban helyezkedett el, ketten multinál vannak (az egyik könyvel, a másik beszerzési osztályon van), az ötödik újságíróként dolgozik, a hatodik pedig ledoktorált, bent maradt az egyetemen, és (csak hogy őt idézzem) "részt vesz a következő szociológus generációk kiképzésében, akiknek jó eséllyel ismét csak töredéke fog a szakmán belül maradni".
2018. ápr. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is az vagyok de én pályát váltottam és az egészségügyben dolgozom.

Bár valószínűleg innen is lépni fogok mert keveset fizet, akartam menni multihoz de ott a munkaidő nem egyeztethető össze kisgyerekkel.

Lehet maradok a közszférában de inkább köztisztviselői állásokat nézegetek, a közalkalmazotti fizetés egy vicc.

A volt évfolyamtársaim közül csak párral tartom a kapcsolatot, facebookon néha látom mit csinálnak. Köztük is van közvélemény-kutató cégnél dolgozó, újságíró, multinál dolgozó, HR-es, közszférában dolgozó, valaki tanít is, két politikuspalántáról tudok, a migránsokkal is foglalkoznak páran itthon és külföldön is - többen már kint vannak, ők leginkább szakmai munkát végeznek - de ismerek cukrászt, titkárnőt, boltvezetőt, életművészt is. Ugye a szociológus szóról sokaknak az utolsó ugrik be. Ő ér rá a kocsmában terjeszteni, hogy háá én szociológus vagyok...

2018. ápr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!