Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász képzés melyik egyetemen...

Jogász képzés melyik egyetemen jó? Vagy melyiken éri meg elvégezni?

Figyelt kérdés
ELTE? Debreceni Egyetemen? Van olyan ismerősöm aki Miskolcon végezte és azt mondta, hogy ott is jó a képzés.

2018. ápr. 9. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Egyik sem. Egyáltalán van az országban japán képzés a KRE-n kívül?!
2018. ápr. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Általában véve mindegyik jó. Természetesen a pestieket szokták dícsérni (ELTE, Pázmány - a kettő között állandó a froclizás: az ELTE versengőbb, a Pázmány hallgatóbarátabb), de a vidéki egyetemekről is sok jót hallottam.

Hogy a tényeknél maradjunk: a HVG szerint oktatói kiválóság szempontjából ME-ÁJK, PTE-ÁJK, PPKE-JÁk a sorrend. Hallgatói kiválóság szerint ELTE-ÁJK, PPKE-JÁK, DE-ÁJK. Nappali tagozatos hallgatói kiválóság szempontjából PTE-ÁJK, SZE-DFK, ME-ÁJK.

Ha nincs összeköttetésed, egy magasabb presztízsűt ajánlanék (pl. ELTE), ha van, akkor a lakóhelyedhez legközelebbit válaszd!

(! A KRE-t csakis akkor, ha nagggyon jó kilátásaid vannak az elhelyezkedésre. ;) )

2018. ápr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor tisztázzuk: Japán szakról beszélünk most vagy japán nyelvoktatásról? Csak mert egyedül a KRE-n van japán szak, a többi felsoroltan csak mint nyelvet oktatják.
2018. ápr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jogász nem japán.
2018. ápr. 9. 10:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
vedd fel a szemüveget haver
2018. ápr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
LOL, tényleg. Bocs. :D
2018. ápr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%

ezzz kész :DDDDD

PTE,ELTE

2018. ápr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kattoryory válasza:
100%

Károlira járok és viszonylag elégedett vagyok az itt tanító tanárok jó részével, (az egyik római jog tanárt külön kiemelném)

A szakmai gyakorlat és a diploma minősítése számít abban hogy hogyan tudsz elhelyezkedni, elég elavult dolog már h azt vizslassák hogy melyik egyetemen végeztél, képzés szempontjából meg nyilván nekem nincs összehasonlítási alapom hogy a többi egyetemen milyen az oktatás, bár szerintem a jog esetében az egyéni szorgalom a lényeg

2018. ápr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bátyám Károlira járt, jelenleg van munkája de azért elég sokszor előnyben voltak az ELTE-s diolomával végzettek. Van munkahelye , nem panaszkodik, de azért nem.volt egyszerű. Nem azt mondom, hogy barmelyik egyetem lényegesen rosszabb lenne, de én azért nem kockáztatnám be.Szerény véleményem szerint egy ElTe-s cum laudet nem lehet összehasonlítani mondjuk egy győrivel vagy miskolcival.
2018. jún. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!