Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Ti hogy bírjátok...

Egyetemisták! Ti hogy bírjátok ezt a sok bulizást?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy az egyetemnek inkább a tanulásról kéne szólnia, mint az állandó bulizásról. Nem értem miért jó az, ha egy átbulizott éjszaka után másnaposan megy be valaki órára, vagy zh-t írni? Nem hiszem, hogy így túl sok mindent megjegyeznének az adott óráról. Kollégista vagyok, már attól kikészülök, ha nincs meg a napi 8 óra alvás, mert enélkül képtelen vagyok pihenten és odafigyelve ülni az órán. A szobatársaimtól nem lehet pihenni, sokszok még hajnal 2-kor is ég a villany és ordibálnak. A kialvatlanság miatt pedig romlik a teljesítményem is. Akik így buliznak állandóan, azok hogy tudnak mégis jól teljesíteni a zh-kon és a vizsgákon?

2018. ápr. 9. 16:57
 1/6 Roflkopter ***** válasza:
94%

1-1 napot szinte teljesítményromlás nélkül ki lehet bírni alvás nélkül, de semmi nem történik, ha kihagy valaki egy napot. Zh-ra meg másnaposan is össze lehet szedni magad arra a 45-90 percre


Mondjuk azt elhiszem h zavaró ha te aludni akarsz sztem kérj mas szobatársat.

2018. ápr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Nem teljesítenek jól.

Akit ilyet ismerek, hogy csak negyedennyit bulizott, mint írod, és egy erős egyetemre jár, értsd heti 25-50 tanóra, és nagy, klasszikus egyetem (ELTE, BME, Külker., stb.) annak vagy soha, vagy 10 év alatt lett meg a diplomája.

Az is egy komolytalan hiszti, hogy valaki nyelvvizsga hiánya miatt nem kaphat diplomát, mikor már egyetemi bejutás is múlik azon, hogy 2 vagy 3 nyelvvizsgád van-e. Mégis társadalmi méretű jelenség ez is.

2018. ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Nem bulizok az egyetemen - azt a nem egyetemi ismerőseimmel szoktam, de nem "állandó jelleggel", csak alkalmilag.
2018. ápr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem bulizok a szó klasszikus értelmében, maximum összejövünk páran iszogatni. Kérd át magad egy másik szobába.
2018. ápr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerinted az egyetem a bulizásról szól? Elárulom neked, hogy ez csak egy sztereotípia és a valóság az, hogy pont ezek a bulizós emberek szoktak kibukni az egyetemekről és a hozzád hasonlóak végeznek, diplomával a kezükben. Ha problémád van a szobatársaddal, akkor kérd, hogy rakjanak át máshoz vagy költözz albérletre, ha ki tudod fizetni.
2018. ápr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
38%
Én bevállalom, hogy bulizok az egyetemen, kábé heti egy, de néha elő fordul, hogy heti több alkalommal is, ráadásul amúgy is egy olyan szakra járok(építészmérnök) ahol sokszor éjszakázik még az is aki nem bulizik a leadások miatt. Így velem is előfordul, hogy másnap kihagyok egy-egy előadást, ha pedig fontos akkor fáradtan megyek be, de igazából ki lehet bírni. Sőt szerintem az egyetem pont, hogy nem csak a tanulásról szól, hanem a kapcsolatépítésről, mivel hiába lobogtatod a papírodat, hogyha egy másik embernek jobb kapcsolatai vannak. Erre pedig a lightosabb bulik kiválóak. Viszont az amit a szobatársaid csinálnak az simán bunkóság. Ha mondjuk a szobatársam aludni akar csendben elfoglalom magam, ha úgy érek haza a buliból, hogy alszik, akkor minél csendesebben megyek be a szobába, stb. Beszélj velük vagy ha nem működik, kérd át magad másik szobába.
2018. ápr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!