Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kaphatnék matekból...

Hogyan kaphatnék matekból felmentést?

Figyelt kérdés
A matek sose ment igazán, mindig 2-es jobb esetben 3-mas voltam. Azonban ebben a tanévben egy új matektanárúnk lett, aki nem magyárázza el normálisan az anyagot és azoknak is alig van meg a 3-mas akik tavaly szín 5-ösök voltak. A tavalyi matektanár, már akkor megadta a 3-ast ha látta, hogy írsz valamit. 2 osztálytársamnak is van felmentése, tehát nem osztályozzák őket.(Azért nem tőlük kérdezem, mert egyikükkel sem vagyok túl jóba). Hogyan szerezhetnék én is ilyen felmentést? A válaszokat köszi előre is.

#matematika #felmentés #élettelen tanár
2018. ápr. 10. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

annak lehet, aki discalculia tanulási rendellenességgel van megáldva

azért nem kell kibújni a matektanulás alól, mert szarok a jegyeid, még mindig többet fejlődsz így, mintha a közelébe se szagolnál

azért nem kell magadat fogyatékosnak minősíttetni, hogy megúszd a dolgozatokat, mert csak hátrányodra válik hosszú távon

2018. ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, csak az a baj, hogy az osztályból senki sem érti, mert fogyatékos a tanár. Már attól elmegy mindenkinek az életkedve, amikor bejön és unottan megszólal hogy : "Telefont tegyük el, füzetet vegyük elő". Otthon is próbálom megérteni, de így elég nehéz, normális magyarázat nélkül, olyan mintha kínaiul lenne:(
2018. ápr. 10. 22:58
 3/10 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy ha jelentkezel, hogy nem érted ennyit mond: "Maradjon csöndbe." Valószínűleg jövőre is ő lesz a tanárunk, ezért is szeretnék felmentést, most még éppen hogy megvan a 2-es.
2018. ápr. 10. 23:12
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Pontosítok. A diszkalkuliásoknak és azoknak lehet, akiknek megfelelő ismerettségük van ebben a kib @ szott csaló országban. Arról győzd meg a szüleidet, hogy külön matektanárhoz akarsz járni, biztos szívesen segítenek neked. Ez a hozzáállás, hogy "jaj rossz a tanár, felmentést akarok" elfogadhatatlan, nem sokra mész vele az életben. Tanuld meg a matematikát valamilyen szinten, és annyival többre viszed.
2018. ápr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

Az hogy az előző matektanár már hármast adott ha valaki írt a papírra valamit az nagyon nem jó. Azt jelenti, hogy nem követelt szinte semmit se. A mostani legalább követel valamit.

A kérdésre válaszolva: a suliban lévő fejlesztő pedagógusnál érdeklődjetek esetleg a nevelesi tanácsadóban. Nagyon számít hogy hány éves vagy a kérvényed elbírálásánál.

2018. ápr. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok. Egyébként az ofő is tud róla, hogy senki se érti mert nem magyarázza el a tanár. Annyit mondott hogy ő ilyen és próbáljuk meg elviselni.
2018. ápr. 11. 15:16
 7/10 A kérdező kommentje:
A kérdésre visszatérve, hogyan tudnék ilyen kérvényt benyújtani és elhitetni, hogy discalculiás vagyok?
2018. ápr. 11. 15:19
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem tudod elhitetni, teszteket íratnak veled más tereken is (mivel az ilyen tanulási zavarok kisebb-nagyobb mértékben összefüggnek), szóbeli konzultáció gyógypedagógussal, pszichológussal és a matektanárodtól meg az ofődtől is kérnek egy részletes jellemzést rólad. Amibe ha az kerül, hogy lusta disznó vagy és fel akarod mentetni magad, akkor nem lesz jó pontod.

Tudom, miről beszélek, kétszer is voltam ilyen vizsgálaton az elmúlt 3 évben, mivel általánosban 3-as voltam matekból, most pedig 3 éve csak kegyelemkettessel megyek át, idén még talán azzal sem. Pedig magántanárhoz járok (már a harmadikhoz), házit írok, gyakorlok az osztálytársaimmal is, órán odafigyelek, kb mindent megpróbálok, de semmi eredménye szinte. A legutóbbi full egyszerű dogára összesen kb 10 órát készültem magántanárral+saját gyakorlással, az eredménye épphogy 2-es. Szóval ha valaki, hát én tényleg k.bhaszottul szívok a matek miatt, de még én sem kaptam felmentést, pedig maga az iskolai tanár is discalculiára gyanakodott. Te biztosan nem vagy beteg, mivel egy discalculiás nem lesz 3-as matekból mindenféle korrepetálás nélkül, hanem bukdácsol vagy sírva könyörög a 2-esért a mindenféle extra gyakorlás mellett.

Úgyhogy neked inkább azt javaslom, hogy keress egy jó korrepetitort, hidd el, a gyakorlás csodákra képes.

2018. ápr. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi:(
2018. ápr. 18. 14:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha rossz a tanár, kérd meg egy olyan osztálytársadat, aki érti, hogy magyarázza el. Vagy ha van rá lehetőséged, járj magántanárhoz.
2018. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!