Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fontos, miért kell más városba...

Fontos, miért kell más városban mennem, hogy emelt érettségit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hónappal jelentkeztem egy adott városban egy tárgyból emelt szintű érettségire és ők fogadtak is. MA viszont kaptam egy levelet a megyei kormányhivatal hatósági főosztályától,hogy az emelt érettségi írásbeli része egy másik városban lesz a szóbelije pedíg egy harmadikba :S Ez hogy lehet??

2018. ápr. 11. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lehet ez, hogy nem minden középiskola jogosult emelt érettségit szervezni.
2018. ápr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jó,de amikor jelentkeztem hozzájuk ezt megemlíthették volna, nekem azt mondták,hogy semmi akadálya a jelentkezésemnek, ráadásul az is fura,hogy az írásbeli és a szóbeli két külön városban lesz.
2018. ápr. 11. 16:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert oda osztottak be.
2018. ápr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és úgy tudtam,ha nem tudnak fogadni egy középsuliba(de itt erről nem esett szó), akkor a kormányhivatalba kell jelentkeznem és majd ott kijelölnek egy lehetséges iskolát, ennyi erővel mehettem volna egyből a kormányhivatalba is...
2018. ápr. 11. 17:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért kezded azzal a kérdést, hogy fontos? Ettől másnak is fontosabb lesz, vagy több választ kapsz? Szerintem csak nehezebben látszik a kérdés.


Egyetlen középiskola sem jogosult emelt érettségit szervezni. Minden emelt érettségit a megyei kormányhivatal szervez, és a kijelölt középiskolákat kérik fel vizsgahelyszínnek (erősen korlátozott számban), és oda osztják be a vizsgázókat.


Az, hogy a jelentkezésedet elfogadták, nem jelentett semmiféle ígéretet arra, hogy abban a városban lesz a vizsga helyszíne. Ilyet biztosan nem mondtak és nem írtak. Te pedig érettségire jelentkeztél, és nem az adott városban történő érettségire.


Így hét elég tiszta a helyzet, hogy a megyei kormányhivatal oszt be a rendelkezésére álló megyei vizsgahelyszínek valamelyikére. Gondolom, a lakóhelyeden nincs ilyen vizsga, direkt nem tolnak ki emberekkel, hogy más városba utazzanak.

2018. ápr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a vizsgázó egy kormányhivatalban jelentkezik (közép- vagy emelt szinten) érettségi vizsgára, vagy bármelyik középiskolában emelt szintű érettségi vizsgára, az érettségi vizsgát a kormányhivatal szervezi, így a kormányhivatal jelöli ki az írásbeli és a szóbeli

vizsgák helyszínét, a kormányhivatal kéri fel a felügyelő tanárokat, az írásbeli dolgozatokat javító pedagógust és a szóbeli vizsgára a kérdező tanárokat. A vizsgahelyszínek többnyire természetesen középiskolák, de a középiskolák csak a helyszínt biztosítják, ezen kívül semmilyen szerepet nem játszanak a vizsgázó érettségi vizsgájában. (Az érettségi vizsga helyszínéről és pontos időpontjáról

is a kormányhivatal értesíti a vizsgázókat.)"

2018. ápr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!