Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lógás óráról, összedobott házi?

Lógás óráról, összedobott házi?

Figyelt kérdés

Miért hiszik azt egyesek, hogy órákról lógni menő?

És miért reggel kapkodva másolják le a házit, amit más előző nap nyugodtan megcsinált?



2018. ápr. 12. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Rendetlenség, felelőtlenség, önfegyelem hiánya.
2018. ápr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
én anno 1999 pl gimiben azért lógtam tesiről, mert nem csíptem a vénasszonyt....inkább cigiztünk a haverokkal....a házit meg lemásoltam osztálytársnőmről matek órák elől és volt, hogy emiatt kaptam jelest, mert pont engem hívott ki a matek tanár és a tegnapi háziból feletetett :-)
2018. ápr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem mindenki azért lóg, mert menő lenne szerintem. Van, hogy csak annyira rühelled a tanárt vagy a tárgyat, hogy inkább bevállalsz egykét igazolatlant, csak legyen egy kis nyugi. A házi másolása meg idő kérdése lehet. Ha pl. nem fontos neki a tárgy és nem szeretne fejlődni, akkor minek töltsön el vele otthon fél órát, amikor egy csomó más dolgot is lehet csinálni, inkább a szünetből menjen el pár perc vele. Persze ez nem mindenhol van így, csak személyes vélemény.
2018. ápr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Mikor én lógtam, nem menőségből tettem, hanem azért, mert én voltam az egyetlen "falusi", és az első perctől kezdve mindenki utálatos volt velem és kigúnyoltak. A diákok is, a tanárok is.

A házihoz meg szorgalom kell, ez azért sokakból hiányzik, főleg gyerekkorban.

Az értelmesebbje azért felnőttként megbánja, hogy anno a suliban nem erőltette meg magát, a többi meg, hát ja... ők olyanok lesznek, amilyenek.

2018. ápr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Miért hiszik azt egyesek, hogy órákról lógni menő?"

Ki hiszi azt? Nálunk spec. mindenki csak azért lógott néha, hogy megússzon egy felelést vagy dolgozatot.


"És miért reggel kapkodva másolják le a házit, amit más előző nap nyugodtan megcsinált?"

Mert mondjuk lehet, hogy miután hazaért késődélután az iskolából, és utána még tanult 2-3 órát, már semmi kedve nem volt ahhoz, hogy még többet foglalkozzon az iskolai dolgokkal, és úgy gondolta, hogy majd másnap gyorsan összedobja, mert szünetben úgysem lesz más értelmes dolga. Vagy elfelejtette. (hacsak nincs az adott tárgyból minden órára rendszeresen házi feladat, akkor utóbbi teljesen életszerű, az ilyenekről én is mindig megfeledkeztem, hisz hozzá voltam szokva, hogy általában semmit nem kell készülni arra az órára; a többit házit meg azért nem csináltam meg, mert tudtam, hogy úgyis összedobom majd pár perc alatt valamelyik órán vagy szünetben, a szabadidőm túl drága az ilyesmikhez)

2018. ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

"Az értelmesebbje azért felnőttként megbánja, hogy anno a suliban nem erőltette meg magát, a többi meg, hát ja... ők olyanok lesznek, amilyenek."


Azért az, hogy valaki nem csinál házit, meg időnként ellóg az iskolából, ne legyen már egyenlő azzal, hogy "suliban nem erőlteti meg magát". Mint írtam, én kb. soha nem csináltam házit, és lógtam is jóóó párszor a suliból, emellett mégis 12 éven át kitűnő voltam. Most meg elég komoly szakon tanulok egyetemen. Ja, és egyáltalán nem bánom, hogy nem pazaroltam felesleges hülyeségekre az időmet, és ha már úgy éreztem, hogy megbolondulok, akkor inkább otthon nyaralgattam kicsit. ;) Utólag is pont ugyanígy csinálnám.

2018. ápr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Van olyan osztálytársam, aki kb. minden nap reggel másolta le a matekházit, holott tudhatná, hogy abból mindig adnak fel vmit, és nem is keveset...

Amugy lehet hogy azért lógtak el óráról, mert utálják a tanárt (pedig szerintem rendes) és annyira menőnek hiszik magukat, hogy bármit megtehetnek.(persze ha vmelyikőjüknek az anyukája megtudná, kő-kövön nem maradna)

2018. ápr. 13. 17:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Sosem lógtam óráról, matek házit viszont rendszeresen másoltam. Szerencsére nem kellett a továbbtanuláshoz, meg a munkámhoz sem. Az olasz házit viszont én biztosítottam szinte az egész osztálynak. Nemhiába lettem végül olasztanár. :)
2018. ápr. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2018. ápr. 13. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!