Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek jól választottam...

Szerintetek jól választottam iskolát?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8.-os,és pár hónapja már beadta mindenki,hogy hol szeretne továbbtanulni.A szüleim sokszor mondták,hogy egy szakgimnáziummal jobban járok,mert ha lerontanék,és nem mennék egyetemre,akkor se lenne baj,mert lenne egy szakmám.Ezért választottam egy közeli városban egy közgazdasági szakgimnáziumot.Igazság szerint nem érdekel a közgazdaság.A városban,ahol élek van egy nem túl erős gimnázium.Az osztályom nagy része odamegy.Ez az egyik indok,ami miatt most nagyon odavágyok abba a gimibe(elég antiszociális vagyok,ezért könnyebb lenne).A másik,és nyomósabb ok az az,hogy hiába gyenge az az iskola,a főiskolán azt fogják nézni,hogy milyenek a jegyeim,az érettségim.Egy szakgimiben pl nem tehetek emelt biosz érettségit,ha szeretnék.Őszintén még nem tudom,hogy mi szeretnék lenn,ha nagy leszek,de a pszichológia,és a filmes ipar érdekelne.Na most egy közgáz iskolából nehezebb lenne a tovább tanulás.De az is lehet,hogy lerontok,és egy érettségivel semmire se megyek akkor.Az utóbbi egy hónapban ezen agyaltam,és mindig úgy érzem,hogy elrontottam az életem.Tudom,ezek nagy szavak.Azt is tudom,hogy nem reménytelen más szakirányú főiskolára bekerülnöm.Mi a véleményetek erről?Elrontottam?Most hogy közeleg a ballagás,egyre nagyobb rajtam a nyomás.
2018. ápr. 19. 21:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, onnan is tehetsz emelt bioszérettségit, ha van egy magántanárod, aki felkészít.
2018. ápr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Zolály ***** válasza:
Dehogy rontottad! :D Figyelj, még ha szakgimnáziumnak is hívják, egyáltalán nem kell abba az irányba továbbtanulnod, és lazán mehetsz azután akár pszichológiára, vagy amire akarsz! ;) Nyugi, ha megvan a kellő szorgalom, akármiből leteheted az emeltet ;) Nem korlátoz le annyira a középiskola-választás, mint ahogy mondják :)
2018. ápr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!