Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szak lehet a nehezebb:...

Melyik szak lehet a nehezebb: villamosmérnöki, vagy matematikus?

Figyelt kérdés
Az elfogulatlan véleményekre vagyok kíváncsi, nem arra, hogy ki melyikre járt :D .

2018. ápr. 20. 14:09
 1/6 anonim válasza:
100%
Attól függ . Ha te penge vagy matekból és a fizika meg kevésbé erősséged, akkor nyilván a matek a könnyebb ... Ha meg érdekelnek az elektronikai dolgok és matekbol se vagy segg h...e akkor a villamosmérnöki a könnyebb :)
2018. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Matematikus:D

Valljuk be hogy villamosmérnökből karonként kb 30/ félév azért szerez diplomát.


Na a matematikus meg ha jól tudom alapból 5 évnél kezdőik és nem árt egy doktori cím különben semmit sem érsz.

2018. ápr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A 2 Bsc képzésre gondoltam, nem konkrétan a matematikus foglalkozásra (értsd: professzor). Egyik 3 éves, másik 3,5.
2018. ápr. 20. 18:27
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

Oké és mit csinálsz mint matematikus kis bsc-vel?

Nyilván azért egy BSC és egy MSC-s villamosmérnök képzése is hasonló, de az egyik már dolgozni akart a másik meg tanulni,

DE!

egy matematikus lényegében azt tanulja amit használni fog. vagyis amivel foglalkozni fog.

Tehát ilyen alapon azért jóval biztosabb egy igazi matematikus...

Szerintem bsc-s fizikusok sincsenek, vagy ezekből lesznek a fizika tanárok.

2018. ápr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! A kérdés mondjuk az volt, hogy melyiket gondoljátok nehezebbnek. Ami az elhelyezkedést illeti, én úgy tudom, hogy mind a matematikus, mind a fizikus végzettségűek könnyen találnak munkát akár pénzügyi, vagy informatikai területen.
2018. ápr. 20. 21:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért a villamosmérnök elhelyezkedés és pénz szempontjàból a top itthon. Oké, hogy fizikusokat meg matematikusokat is keres pár szektor de azért nincs velük közel se annyi lehetősèg mint egy villamos mérnöki el.
2018. ápr. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!