Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nyáron egy tanár nincs...

Ha nyáron egy tanár nincs állásban mert nincs szerződése milyen alapon várják el tőle a nyári munkavégzést? Pótvizsga tankönyvosztás?

Figyelt kérdés

Azt magyarázza meg nekem vki, ha egy tanárnak egy iskolában határozott idejű tanévre szó szerződése van (szept 1- jún végéig) vagyis nyáron nincs szerződése nem áll munkaviszonyban nem kap fizetést, akkor milyen alapon várják el tőle a nyári munkavégzést?


Mire gondolok? nyári ügyelet (szerdai napok) aug végén pótvizsga tankönyvek átvétele tankönyvosztás, naplók megírása hogy szept 1-re kész legyenek névsorok összeállítása szertárak könyvtár rendezése stb.

Ezeket mind mind júl és aug folyamán épp akkor amikor a tanár már nincs állásban nem kap fizetést. A régi szerződés jún végén lejár, az új csak szept 1-el indul, nyáron se szerződés se munkaviszony se fizetés-akkor munka mire fel lesz elvárva?

mert elvárják és berendelnek pótvizsga tankönyvosztás stb és be is mennek a tanárok.

De miért? Mire fel? és miért mennek be? Miért nem mondják azt hogy k***va anyád...?

Hát se fizetés se semmi, de munka az legyen????


2018. ápr. 21. 20:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen alaptalanul várják el. A kérdésben leírt helyzet egyébként nagyon-nagyon hihetetlen. Talán lesznek, akik a "munkaügyis troll" szókapcsolatot fogják említeni.
2018. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%
Én inkább az alapítványi sulis troll kifejezést használnám (esetleg a kettő ugyanaz? :O)
2018. ápr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Amúgy hogy rendes választ is adjak sokszor van hogy ha a tanár hivatalosan nem dolgozik aznap de valamiért behívják kifizetik zsebbe vagy valamikor beírják mintha dolgozna de nem kell bemennie.
2018. ápr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, hiányoztál már.

Igen, 2, ő az, visszatért.

2018. ápr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Keress már végre megadnak egy állami sulit. Ne legyél már olyan balfék hogy alapítványi iskolában dolgozol.
2018. ápr. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:

Gyakorló tanár vagyok. Évek óta határozott szerződéssel nyáron nem vagyok állományban. Évek óta úgy pótvizsgáztatok augusztusban (én is meg az összes többi tanári itt nálunk) hogy nem vagyunk állományban nem kapunk érte pénzt.

Mégis csináljuk mert ha nem csinálnánk szeptembertől nem kapnánk új szerződést így inkább lenyeljük azt a pár nap ingyenmelót.

Gondolom, a kérdező iskolájában is ez a helyzet.

Nem olyan nagy X_akta ez azért.

2018. ápr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Ha a kérdező valóban egy tanár, akkor az ég mentse meg a diákjait egy ilyen mentálisan beteg embertől.
2018. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Hát lassan ott tartuk hogy örülnek a sulik ha tanárt találnak, válogatás szóba se jöhet, a semmiből nem lehet válogatni amíg 1 helyre jó ha 1 embert találnak addig... addig örülj hogy az az 1 is van és az olyan amilyen.

Van hogy még 1-et se találnak, ld tesi tanár, 1-et se sikerült a sulimnak tavaly szept óta felhajtani.

2018. ápr. 22. 14:47
 9/29 anonim válasza:

Miért beteg mentálisan a kérdező? mert rákérdez egy tényleg létező és valóban bicskanyitogató munkáltatói visszaélésre?

Én is megéltem és megélem az ilyen visszaélést.

Ettől miért mentálisan beteg?

2018. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van. A tanárokat nem fizeti meg, a tulajdonos meg hibrid autókkal jár. Azért hogy nem ég le a pofájáról a bőr... és meg nő is az illető. Igazi satrafa boszorkány.
2018. ápr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!