Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem kandó szakirány?

Óbudai Egyetem kandó szakirány?

Figyelt kérdés
Felvételi előtt állok, tudom, még messze van de nem tudok dönteni a témában. Automatika vagy műszer automatika szakirányok érdekelnek, így mindkét telepely szóba jöhet. Az a kérdésem, melyik a színvonalasabb, jobb labor felszereltségű? Nyílt napon is voltam, de csak józsefvárosban, sajnos óbudára nem tudtam menni. Előre is köszi minden infót!

2018. ápr. 22. 20:26
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Én egy éve járok a Kandóra, Tavaszmezőbe. A szakirányválasztással szerintem még várj, eldől az. Harmadik félév végén kell döntened, és abban a félévben vannak szakirányokhoz alapozó tárgyaid (Híradástechnika 1, Automatika 1, Energetika 1). Az Alkatrésznek meg a Műszernek nincs külön, előbbinek ott az elektro 1-2, utóbbinak a méréstechnika 1-2. Az Automatikát akkor érdemes választanod majd, ha az óbudai telephelyen kezdesz gólyaként, mert ott a villanytan is inkább erősáram (persze Tavaszmezőből is mehetsz oda, csak nehezebb dolgod lesz). A Műszerre annyit tudok mondani, hogy nálam a programozás 1-nél elásta magát kicsit a szakirány, de nem vészes, ha van programozós előképzettséged (C nyelvet érdemes tanulmányozni). Az e-learninges előadás ééérdekes megoldás, mondjuk most a méréstechnika 2 is az lesz, csak laborra kell bemenni. A méréstecnika teljesíthető, mondjuk sok függ a laborvezetőtől. Markmyprofessor jó barátod lesz, de a felsőbbévesekkel is érdemes beszélni erről.

A KIN-kupáról nem tudom, beszéltek-e nektek nyílt napon, de annyit érdemes tudni róla, hogy 24 órányi verseny, minden órában 10 feladattal. Ajánlom neked, hogy kupázz, mert hatalmas közösségépítő ereje van - ki tudja, lehet Alkatrésszel jössz te is majd kupára. :D

A másik, amit nagyon ajánlok, a gólyatábor. Rengeteg embert ismerhetsz meg ott, gólyatársaidat és felsőbbéveseket is a rókák közül. Remélem találkozunk ott, rókaként ott leszek! :)

Sok sikert a felvételihez!

2018. júl. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!