Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező úszás gimiben lányoknál?

Kötelező úszás gimiben lányoknál?

Figyelt kérdés

Jövőre megyek gimnáziumba, és ott első évben kötelező heti egy vagy két úszásórra is.

Viszont a korosztályomból a lányok túlnyomó részének (14-15 éves kor) már megjött.

És ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy akkor a középiskolai kötelező úszás lányokra hogyan vonatkozik? Mert mi ugye havonta egy hétig nem úszhatunk.

Az ilyet ki szabad kérni, vagy ha nem megyünk úszni, igazolatlant kapunk?

Merthát erre az orvos nem írhat fel igazolást..

És ugye a lehetséges megoldás erre a tampon, amivel tisztában vagyok, de még soha nem használtam, és nem is szeretném amíg csak lehet, mert egyenesen félek tőle, és nem szeretném...



2018. ápr. 24. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Ellenőrzőbe beírod hogy legyen szíves felmenteni úszás alól egészségügyi okok miatt meg a dátum és kész. Ha nem 2 hetente menstruálsz nem kötnek bele, hogy kihagysz pár úszást. Tampontól meg nem kell félni, nem harap :D
2018. ápr. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk ha mondtad a tesi tanárnak nem volt gond. Nekem pont nehéz időszak volt rendszertelen mensivel így ezt anya elmagyarázta a tanárnak. Tényleg rendes volt, meg nem akadékoskodott elég volt látnia hogy görcsölök épp egy padon fetrengve.
2018. ápr. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Azok ott szoktak ücsörögni a medence szélén a padokon 😉
2018. ápr. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak szólni kell a tanárnak, hogy egészségügyi okból nem tudsz úszni. Nem fog bekényszeríteni a vízbe, tisztában van vele, hogy minden kamaszlány vérzik. Nálunk úgy volt, hogy aki menstruáció vagy enyhébb betegség miatt nem úszott, annak is be kellett mennie az uszodába, és az előtérben kellett ücsörögnünk, amíg a többiek kényszeredetten lubickoltak. Férfi tanárnál általában könnyebb dolgod lehet, mert a nők hajlamosak úgy vélni, hogy ha az ő menstruációjuk problémamentes, akkor nyilvánvalóan mindenki másé is az, így kevésbé megengedőek (ez csak a saját tapasztalatom, nem mindenki elmebeteg azért). Az első tornaórán úgyis el fogja mondani a leendő tanárod, hogy mi lesz a rendszer nála.
2018. ápr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tanártól függ. Egyébként a tampon egy nagyon jó dolog. Sokkal kényelmesebb mint a betét, lehet vele futni, úszni és nem csúszik el. Az csak egy mítosz, hogy még tamponnal sem lehet úszni. Én évekig jártam minden egyes nap hobbiból úszni és mindig tamponnal. Egy éve áttértem az intim tölcsérre amivel reggeltől estig nem kell törődnöm vele.
2018. ápr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!