Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BMSZC Neumann János Számításte...

BMSZC Neumann János Számítástechnikai Szakgimnázium jó iskola? És Mennyire vésik a gyerekek fejébe a számítástechnikai dolgokat?

Figyelt kérdés
Felvettek, érdeklődés gyanánt kérdezem

2018. ápr. 24. 23:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem olyan jó a híre,de ezt csak az itt leírtak alapján tudom.
2018. ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
az a gond hogy énis innen tudom :/ olyan kéne aki oda jár/járt DE azért köszönöm a válaszod :D
2018. ápr. 30. 21:00
 3/13 anonim válasza:
81%

Uuuuuh.A kérdésedre nem tudok válaszolni,engem is csak most vettek fel :D


Viiiiszoooont.Tökre eltérek az egész kérdéstől,bocsánat érte :D

Nincs kedved beszélgetni vagy ilyesmi? Tudom,ott a golyatábor,de tökre jó lenne azért valakit ismerni.Szóval érted :D

2018. máj. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mufu Mufu válasza:
88%

Kicsit késve érkeztem, de csak ide találtam. Na... én is idén kezdek ott és több helyről is próbáltam informálódni, bár... nem sok jót hallottam róla... Én a google térképen nézegettem a véleményeket. (Csak az után találtam meg, hogy felvettek.) Nem mondható valami bíztatónak, de reménykedek, hogy túl fogom élni. Bár az osztályfőnök szimpatikus volt beiratkozásnál... (**Én is szívesen ismerkednék így gólyatábor előtt egy kicsit. Aki szintén így érez az megtalál Discord-on :D

Discord név: Mufu Mufu#3557 **)

2018. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Én ott tanulok és idén fogok érettségizni. Hogy rossz a neve, az érthető... Nem arról lenne szó, hogy tényleg egy gyenge iskola lenne inkompetens tanárokkal, meg ilyenek, inkább arról van szó, hogy vannak... Vannak nagyon jó tanárok, akik tényleg megértetik az anyagot, akik tudják, hogy mit csinálnak, ellenben... vannak kevésbé jók...


Hogy mennyire vésik a gyerekek fejébe a számítástechnikai dolgokat? Nem ugyanaszerint a tanterv szerint fogtok menni, mint mi de gondolom, hogy nem lesz akkora változtatás a szakmai tantárgyak terén, szóval kijelenthetem, hogy ha véletlen nem egy rossz tanárt kapsz, akkor jól a fejedbe lesz vésve, ha csak az órákon jelen vagy. A progi tanárokból nem ismerem az összeset, de pár kivételével mindegyik jól tanít.

Közismereti informatika szintúgy tanártól függő. Az office programokat könnyen megtanítják, csak volt nálam egy pont, ahol úgy meguntam az egészet, hogy a fonalat is elvesztettem. Hálózatok azok nem nehezek, csak engem olyan szinten nem érdekel, hogy az órákon alszom, a többieknek meg ötösre megy (persze ők sem szeretnek hálózatokkal foglalkozni). IT az magolós tantárgy, ott csak tőled függ.


A google maps-en azért látjátok a sok rossz véleményt, mert sokan (köztük én is) csak trollkodtunk. Egy része a hozzászólásoknak komolyan vetendő, de nem egészen igazak.


Az iskola lepukkant látványa, a gondozatlansága, meg ilyenek az az államnak köszönhető, mert régen a Neumann-nak volt saját pénze, aztán az állam bácsi kitalálta, hogy valamit kell tenni... Ha jól emlékszem, akkor egy tanárom valami klik-ket említett, vagy mit t'om én mit.


Ami igazán gond, az az igazgató lenne. Régen Fenyvesy G. volt az igazgató, aki jól is tette a dolgát, egy teljesen jó iskolába jöttem, nem volt gond, nagyon jól megvolt a helyén minden, senki nem panaszkodott (legalábbis ha azokról beszélünk, akik jól bírták a terhet, mert gyorsan szoktunk haladni a jobb tanároknál az anyagokkal, szóval ha nem bírja valaki a "nagy" tempót, javasolt a hátránykompenzációs osztályba menni). Most Menyhárt E. az igazgató, aki... eléggé hülye változásokat próbált volna behozni (nem zárnám ki, hogy anélkül tette volna, hogy eléggé átgondolta volna). Eddig megtehettük, hogy szünetekben kimehettünk a Spar-ba, nem volt vele semmi baj, mindenki kimehetett dohányozni, vásárolni, levegőzni... Menyhárt azt mondta, hogy akkor ez nem lesz így, szóval szabadott kimennie senkinek egy bizonyos ideig, szóval nem mehetett ki senki a Spar-ba, se dohányozni. Ezt azért tette, mert pletykákból azt hallottam, hogy az apja dohányzásba halt bele és ezért utálja a dohányzást. Persze hogy már nem mehettek ki a diákok cigizni, így azt gondolta, hogy a probléma meg van oldva, de még mindig kimentek, mert nem volt rendes ellenőrzés, így bevezettek kártyákat, amivel csipogtatni kellett, majd ki és be lehet menni. Az volt az előnye és egyben hátránya a kártyáknak, hogy ha késünk, akkor be van írva automatikusan a késés és ha nincs vége az utolsó órának, akkor nem mehettél ki. Az a gond, hogy a rendszert nem tudták befejezni, mert az a tanár elment az iskolából, aki csinálta, szóval nem volt megoldható az pl. , hogy ha előbb enged el minket a tanár, akkor előbb menjünk, vagy ha kihúzták az első órát, akkor később menjünk... Amíg használták a nem kész programot, hogy ki-be lehessen járkálni, azzal nőtt az elégedetlenség, mert az iskolában nem volt sok lehetőség levegőzni és a dohányosok a bezártságtól független még mindig nem szoktak le a dohányzásról, szóval elkezdtek a mosdókban dohányozni, aminek következtében nem lehetett nyugodtan kimenni WC-re, mert mindenhol dohány szag volt. A WC-ben való dohányzásért Menyhárt kivétel nélkül az összes WC-t bezáratta, így meg már nem hogy nem tudtak levegőzni menni a diákok, de WC-zni sem, szóval egyszer az e-napló falára ki volt írva, hogy nem az osztálytermi szemetesbe kell szarni (nem szószerint ez, de ez volt a lényeg). A dohányosok jobban korlátozva voltak, de ez még mindig nem oldotta meg azt a gondot, hogy rá vannak szokva a cigire, szóval az öltözőkben, meg az osztálytermekben is elkezdtek cigizni (osztálytermekben igazira nem igazán volt példa, inkább az elektromos cigit szeretik itt). A következő évre ezek meg lettek szűntetve, már nem hallok semmiről, ami kifejezetten érintene minket, ki lehet menni cigizni is, Spar-ba is, nem élek gyakran a lehetőségekkel, mert azért van még pár portás, akik nem nagyon akarják kiengedni a diákokat úgy egyáltalán, de egy részük kiengedi, mert annak ellenére, hogy még életben van az, hogy nem kéne kiengedni a diákokat, tudják, hogy értelmetlen bent tartani őket.


A tanításra lennétek gondolom inkább kíváncsiak. Nekem nincsen különösebb bajom azzal, ami most van nekem, azonban... Mint mondtam vannak inkopentens tanárok. Mikor az iskolába jöttem, rögtön meg is buktattak és le is voltam hülyézve bizonyos tanárok által, szóval első évben a rossz tanárokat kaptam meg (a végén fel lesznek sorolva a neveik, illetve tippeket is írok hozzájuk). Azt hittem, hogy tényleg akkora egy idióta vagyok, hogy a szakmai tantárgyakból is majdnem mind megbuktam, matekból is, angolból is és fizikábol (ha bizonyos tanárok most olvassák ezt, val'szeg rájönnek, hogy ki is vagyok... de nem aggódom, nem hinném, hogy olyan nézné ezt, aki nagy ügyet csinálna a dologból). A következő évben volt 3 tantárgy, amikből éppen hogy kettes lettem, a többiből jól teljesítettem.


Az egyik majdnem megbuktam második próbálkozásra: Információ technológia alapok gyakorlat (magolni kell és kifejezetten egy tanár feladata szokott lenni a 3-ból, aki az osztályt tanítja, hogy a netacad vizsgát megirassa, így bizonyos jegyeimről fogalma sem volt a tanárnak, amit be kellett volna írnia) (változott a tanterv, szóval nem biztos, hogy nektek ez lesz, legalábbis nem kilencedikben és/vagy nem ezzel a névvel).

(ha kíváncsiak lennétek, akkor a másik kettő a matek és az angol volt, mert kifejezetten lusta vagyok néha átalszom az órákat, kilencedikben az angolt különösen)

2018. aug. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

A tanárok, akiket jobb, ha megemlítek:


Mészáros Tünde - Progi / Matek tanár

Ha progiról van szó, akkor az a gond, hogy nem a legsegítőkészebb, könnyen lehülyéz másokat és nem tetszik az neki, ha valakinek saját gondolkodása van és nem az, amit ő bemagoltat. Szereti azt látni, hogy az a tantárgy, ahol saját logikával boldogulni kéne (szerintem) inkább az ő gondolatát kell kiírni, magolni kell, strébernek kell lenni nála, mert ha nem és csinálsz valami működő dolgot, akkor azt mondja, hogy ez nem jó és átírja olyanra, ami tetszik neki és esetenként úgy írja át, hogy miután végzett, már nem működik a program.

tipp: Magoljatok nála és nyaljatok, ha kítűnőek akartok lenni, illetve ne legyen saját gondolatotok, neki az nem számít. Matekról nem tudok sokat, csak legfeljebb azt, hogy van egy évfolyam társam, aki hobbiból matekozik és egyetemi matekot is tanul már, ennek ellenére nem kapja nála a legjobb jegyeket, hiába korrepetált 11-eseket még 9-edikesen.

Megjegyezném még, hogy amikor már nem ő tanított, akkor ötös voltam progiból és sokkal jobban álltam hozzá a más tanárok miatt, mert nem éreztem olyan rosszul magamat nála.


Schmidt Vilmos - Progi / Matek / Munkahelyi biztonság whatever tanár:

Nem szigorú, jófej és vicces, könnyű megkedveltetni magadat nála, nem harap. A gond ott van, hogy az órákat nem tudja úgy megtartani, hogy mindenkinek átjöjjön. Ő volt az osztályfőnököm, ő tartotta a matekot, a munkahelyi izét és a progit (az elméletet, a gyakorlatot Mészárossal kellett végigszenvednem). Nem megy arra tanárúr, hogy érthetetlen legyen a tantárgy, vagy bármi, csak az a gond, hogy kicsit idős már. Az a gond, hogy nem tudja izgalmasan megtartani az órákat, figyelni sem nagyon tudtam az óráin, annyira unalmas volt, hogy a gondolataim hangosabbak lettek, mint a külvilág hangjai. Nála matekból (aminél második alkalommal mindig elaludtam...) és progiból (amiből második próbálkozásra ötös voltam) is megbuktam. Ha tudtok figyelni az óráin, akkor az sem elég, mert matekon nem matekozunk, hanem csak az rémlik, hogy történeteket hallgattunk és definíciókat iratott le. Progiból meg csak egy füzetből írta ki a dolgokat. Munkahelyi izén ppt-ket, word dokumentumokat kitett az e-portálra, szóval nem is kellett rá figyelnem, otthon meg tudtam tanulni a kellő dolgokat.

tipp: Tanár úr nem írja be a hiányzókat, szóval lóghattok az óráikról, többet tudtok pihenni. Dolgozatokra se kell feltétlen tanulni, mert ha puskáztok, az csak annyira érdekli őt, mintha aludnátok órája alatt, mégha nem is az iskolában teszitek. Ha logikátokat használjátok elméleti doga írásakor, akkor azzal lehet gond, mert nálunk az osztály legjobb programozója is egyest kapott az elméleti dolgozatára csak azért, mert hiába volt másoknak érthető a rendszer, amiben írt, nem azt használta, amit elméletileg meg kellett volna tanulni. Lehet, hogy a rossz jelölések miatt nem volt jóra értékelhető, vagy lehet azért, mert hogy mint mondtam: tanárúr idős.


Mikor másodszorra jártam a kilencediket, akkor megkaptas Stéberné Urbán Anna tanár nőt, aki amúgy jól tanít (progi és munkahelyi... izé), csak tizedikben visszakaptam Schmidt-et, akinél már megértettem, hogy miért nem voltam jó...


Egyébként meg ha figyelmesek voltatok és emlékeztek arra, hogy említettem, hogy most leszek végzős, meg hogy Schmidt volt az ofőm, akkor ha nem a tietek, lekövetkezthettétek, hogy neki most nincs osztálya, szóval nem zárom ki az esélyét, hogy indít egy új osztályt (talán ti az övébe fogtok járni)


Murányi Marian - Fizika / Matek(?):

Igen, a matekban nem vagyok biztos, hogy azt is tanít, de egyszer volt bent helyettesíteni matekon, matekoztunk, csak nem tudok róla, hogy tanít-e, mert a példatár használata azon az egy órán nem volt meggyőző... Nagyon kedves a tanár nő, csak kicsit szigorú, szóval jó lesz vele vigyázni... Mindig ellenőrzi, hogy kész van-e a házi és ha nincs, akkor még egyest is beírhat, de ő csak első nekifutásomkor tanított engem, amikor az osztály 90%-a nem csinált semmi házit, szóval nem tett semmit. Nekünk felajánlottam, hogy elhasználhatunk egy jelentést, ha nincs kész a házink és akkor kapunk ötöst, ha év végéig megmarad. Párszor írtam házit, de soha nem használtam fel a jelentést, mert mikor nem voltam magam alatt a sok stressz miatt (nem iskolán belüli dolgok, don't worry), akkor úgy álltam hozzá, hogy max 3 alkalom lesz, mikor elfelejtem és úgy akkor 3 egyes és egy ötös jobbat tenne az átlagomnak, mint 2 egyes. Nem írtam legalább 15 alkalommal házit, de nem írt be egyeseket, cserébe még az ötöst se, ezért nála megbuktam. Olyat is hallottam, hogy valaki egyest írt egy dolgozatára, majd a javítóra tanult és ötöst írt, erre a tanárnő azt mondta, hogy nem írja be, mert nem reális.

tipp: Tanuljatok és írjatok házit. Nála nem könnyű kibújni a dolgok alól, szorgalmasnak kell lenni, mert különben lehet 1-2 "nem reálisnak" nyílvántartott jegyetek nála.


Havas Judit - Angol tanár:

Ő utáltatta meg velem az angolt egy jó két évre. Az a gond, hogy az órákon beszél-beszél, mesél-mesél (már amennyire emlékszem), elmondja mi ez a nyelvtan, csináltat pár feladatot, majd otthon kell tanulni. Az a gond, hogy nem megtanítja az anyagot, hanem csak egyszerűen elmondja, én nem voltam soha szorgalmas tanuló, szóval ő sem állt hozzám a legjobban, mert keveset tanultam. Ha lusta voltam, akkor offenzív volt velem szemben (nem is kicsit...), szóval rosszul éreztem magam, de persze ez az én hibám volt, mert 0 angol tudással azért nekem is kellett volna tanulnom valamit, az óráin az elején még úgy értettem a dolgokat, csak később ellustultam. Valamikor mentem egy korrepetálására is, ott is csak szídva voltam. Később minden kis apróságot is alíg mertem megtenni, mert leszídna, még egyszer volt, hogy az volt a feladat, hogy zöngős mássalhangzókat mondjunk és fogjuk meg az ádámcsutkánkat és aztán arra gondoltam, hogy "zöngőst mondott? Mindenki azt csinálja, szóval csak az lehet, de tuti elrontok valamit, szóval inkább csak fogom az ádámcsutkám, hogy ne legyek feltűnő." Annyiszor le voltam szídva, hogy még ilyen kis apró dologra is képtelen voltam, szóval nem véletlen, hogy megutáltam az angolt olyan hosszú időre és mint kiderült, nem csak nekem volt gondom ezzel a tanárral, hanem másnak is. Akik jól beszélnek angolul, azokkal jóban van, miután hajlandó lettem tanulni angolt és egyszer volt, hogy bejött helyettesíteni, egészen normálisan beszéltem és akkor normálisan is viselkedett.

Tipp: ha nem beszéltek angolul, akkor kezdjetek el azonnal, folyamatosan tanuljátok a szavakat, bármennyire is gyorsan tanultok, előre is nézzétek át az új anyagokat, mert nem jó érzés, mikor hülyét csinál belőletek egy tanár, de val'szeg túlzok, mert a többieknek normálisan ment, persze ők még figyelni szoktak az órákon... És egyébként meg álljatok több tanárhoz is ugyanígy és lehet, hogy a rossz emlékek miatt túlzok, de ne várjátok el, hogy a tanár tanítson, inkább ti tanuljatok (persze ezt részben azért mondom, mert valamikor unatkozásból átvettem magamban annyi angolt, hogy bőven lehagytam az angolos csoportomat tudásban angolból és már nyelvvizsgára készülök).


Búzás Elenóra - Angol tanár:

Nem tanított engem soha, nem kell félni tudtommal, csak CS1-eknél szokott tudtommal tanítani (azaz azoknál a csoportoknál, akik úgy jöttek az iskolába, hogy valamilyen szinten tudtak angolul). Azt hallom, hogy a tanár nem tanít semmi újat, elég az a tudás, amivel odamentél, majd lehetsz vele ötös, ha dolgozol órán, azonban egy emelt angol érettségire nem lesz elég, amit tanít (ki tudja, talán egy közép se).

Nem adok tippet, ti is le tudjátok következtetni...


Mészáros Péter - Történelem tanár:

Tavaly még könyvtáros volt. Idén felcsaptt tanárnak, egészen jófej tud lenni, azonban egyszer csak elkezdett olyan dolgokat mondani, amiből az jött le, hogy visszaél a hatalmával. Igényli, hogy figyeljünk és dolgozzunk is az órán, nem elég, hogy megírjuk a dolgozatot. Engem a történelem izgat úgy a legkevésbé a tantárgyak közül (talán kevésbé izgat, mint a magyar irodalom...), szóval annyit tanultam, hogy úgy hármas körül legyek, szóval csak kisérettségire tanultam (11. évfolyamnak van ilyenje) és abból majdnem megvoltam, mindig a kettesre mentem a dogáinál és nem emlékszem olyan dogára, amiről több, mint 3 ponttal csúsztam volna csak le tőle.

Tanár úrral el lehet poénkodni, haverkodni is lehet, csak ne kövessétek el azt, amit az én osztályom tett, mert személyes véleményem szerint a mi hibánk, hogy engedetlenek vagyunk, bár azt is be kell ismernem, hogy szerintem a tanár úrnak sincs igaza, mert szükségtelen dolgozni órán, ha otthon szánunk rá időt, hogy megírjuk az ötös dogát. Egyszer az óra azzal ment el, hogy ezen vitatkozott vele az osztály és egy rakás egyes be lett írva... Szerencsémre nekem nem írt be semmit, én csendes ember vagyok egészen annyira, hogy a kisérettségin összesen többet beszéltem hozzá, mint egész életemben.

Tipp: legyetek engedelmesek és/vagy legyetek kussban. Nem tanít rosszul, meg tudná tanítani az anyagot, ha figyeltek és ha enged

2018. aug. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Van még pár említésre méltó tanár (szám szerint 3, de ketten jól tanítanak, csak szigorúak), csak fáradtan kezdtem bele az írásba, szóval csak ennyit írtam, ha kérdésetek van, azt tegyétek fel bátran, remélem segíthettem azzal, amit nem kértél tőlem. Wellcome to the hell A.K.A Neumenn.
2018. aug. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Kb. milyen általános iskolás átlaggal lehet ebbe az iskolába bekerülni? (tudom, hogy felvételik pontjai fontosabbak, de azért némi támpontot adna ez is)
2018. okt. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
63%

Korábbi neumannosként írok, most a najmani úton továbbmenve mérnökinfót tanulok egyetemen. Here's the deal:

minden a tanárokon fog múlni, azon, hogy kiket kaptok, mennyire kompetensek, ambiciózusak. A humán-oldala a tanári karnak (természetesen itt is vannak fölfelé kilógó, illetve inkább kevésbé jó tanárok is) teljesen korrekt, ha hagyod magad, nagyon szépen ki tudnak művelni téged, de mondom, ehhez te is kelleni fogsz. Szakmai oldalról sok jót nem tudok elmondani: vannak itt is jó tanárok azért, de a tanterv köti a kezüket, és nekem ezzel van a problémám. Sajnos a szakmai tananyag engem két percig nem tudott érdekelni ebben az iskolában, de cserébe még azt sem mondhatom el, hogy hasznos lett volna: OKJ alapozónak a legjobb valószínűleg, de műszaki tanulmányaid elhanyagolható mértékben fogja megkönnyíteni (gyakorlatilag az egyetemen pár óra alatt az informatika összes területén meghaladjátok a neu 4 éves szakmai anyagát). Ezt, egyszerűen nem éri meg betradelni egy gimnáziumi oktatásra: ott fogsz fizikát is tanulni, ami a felsőoktatásban gyakorlatilag minden műszaki képzésen kelleni fog, és ami a legfontosabb, a matek. Na, hát itt aztán igazán gyászos a helyzet, egy tanárt tudok mondani aki egy joker, és normális alapokat tud adni majd neked matekból, azon kívül nem igazán ütik meg a gimnáziumi szintet a többiek. Ez csak tényleg azért probléma, mert ezen a területen a matek marha fontos lesz, és olyan hátrányban vagy egy gimnazistához képest, hogy kínkeserves küzdelem lesz a felsőoktatásban matekot tanulni. Hidd el, ő két óra alatt megtanul úgy programozni, mint te, de te hogy hozod be azt a lemaradást, ami a kilencedikes-tizedikes algebrai azonosságok, függvényábrázolások szintjén gyökeredzik? Az ötös érettségi jól hangzik, de nagyjából az a mélygarázs az egyetemi elvárásokat nézve...

ne hagyd, hogy a hangzatos eredményei az iskolának befolyásoljanak, a jellemző, hogy a diák dolgozik meg a sikerekért önerőből, és - néhány becsületes kivételtől eltekintve - a tanár inkább hátráltatja őt a munkában.

Verdict: menj egy jó gimnáziumba, lehet utálni fogod a humán részét, de legalább nem lesz belőled valami műveletlen kőbunkó, aki két szót nem tud hozzászólni egy beszélgetéshez, ami nem a számítógépekről szól. Ha tényleg érdekel az infó (erős "ha", 13 évesen maximum érdekel valami, a személyiséged az ezt követő években fog igazán nagy fejlődésnek indulni, simán lehet, hogy kitágul a horizont a számodra, és rájössz, más érdekel), otthon képezd magad, tanulj informatikát (amúgy is ez fog valamit érni, nem az iskolában tanulsz meg igazán programozni pl, hanem szorgalomból legfeljebb)

Az infrastruktúráról, létesítményről, vezetőségről stb nem beszéltem, nem akartam ebbe az irányba elvinni a dolgot, van baj bőven, de ne ez döntsön, amikor iskolát választasz, túl fogod élni azt a 4 évet ebben az épületben is. Megvan a maga bája :)

2018. nov. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Thispain ***** válasza:
#7-es melyik az a három említésre méltó tanár, és mit kell tudni róluk?
2018. nov. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!