Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen alacsony pontszámmal...

Ilyen alacsony pontszámmal mennyi az esélye, hogy felvesznek?

Figyelt kérdés
284 pontom lett, úgy hogy tavaly érettségiztem, csak ebben az évbenmaradtam +1 év okj-s képzésben(ami sajnos amit választok szakhoz nem ad plusz pontot, viszont ellát máés hasznos tudással ezért maradtam, na mindegy), így tavaly emiatt nem jelentkeztem mérnökinformatikára, aminél ekkor 290 pont volt a határ, van esélye, hogy ebben az évben annyival lejebb menne a pont, hogy beférjek? Nyelvvizsgám még nincs, viszont egyéb okok miatt majd csak októberben tudok menni szóval azt nem tudom bele kalkulálni a pontokba. A ponszámom, amiatt is lett ilyen alacsony (bár ez lehet csak kifogás), hogy mivel szakközépbe jártam, ott kötelezően érettségizni kellett közgazdaságtanból (ami csak kb 6 tantárgyra épült így arra angyon sok időtt kellett töltenem, hogy megtanuljam. Ha anó jól választottam volna, akkor olyan helyre megyek ahol infót nyomatják, de ez mostmár mindegy... Mit gondoltok?
2018. ápr. 28. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Figyelembe véve, hogy 280 a minimum ponthatár, hogy egyáltalán bekerülj a felsőoktatásba: te csak akkor fogsz bekerülni >bárhova<, ha az adott szakra nem jelentkeznek elegen. Mérnökinformatikus képzés "szerencsére" nem túl népszerű, így van egy kevés esélyed bekerülni, de egy átlagos képességű diák nem tudja elvégezni értelmes idő alatt, ezért belekezdeni se érdemes.
2018. ápr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ melyik egyetem. Miskolcon pl. tavaly 282 volt a ponthatár.
2018. ápr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Érdemes megnézni azt, hogy az adott egyetemre ahova jelentkeztél mennyit vesznek fel államira és fizetősre összesen. Ha kevesebben jelentkeztek, mint a meghirdetett férőhely, akkor több, mint valószínű, hogy bent vagy és bekerülsz a 284 ponttal. :) (már fent vannak, hogy hova mennyi ember jelentkezett!)
2018. ápr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!