Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar érettségin ha 400...

A magyar érettségin ha 400 szonal kevesebbet irok az elemzeshez akkor 0 pont?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 28. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
A szavak száma a szövegszerkezethez tartozik, amire a max. pontszám 5. 250-399 szó között 2-3 pont adható, alatta 0-1. Tehát a max 40 pontból ha 200 szó körül írsz akkor 5-öt biztosan veszítesz. A tartalom összesen 25 pont, de nyílván ott sem kapsz meg minden pontot, mert 200 szóban nem lehet kifejteni egy egész novellát, vagy két verset.
2018. ápr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnyugodtam. Nem tudom mi az oka, de ha csak azt irom le, ami a novellara jellemző akkor 1 oldal jön ki. Pl. Szereplők, helyszín, idő stb. Ha ezt kiegészítem lélektani jellemzőkkel még akkor sincs meg a 2 ooldal.
2018. ápr. 29. 10:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. ápr. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a verset legtöbbször könnyebb elemezni. Szempontok: ki írta, mikor (ha ismered vmennyire az életrajzot vagy a történelmi korszakot), cím elemzése, szerkezet elemzése, metaforák, hasonlatok, milyen hangulatú a vers, mi a fő témája. Na ha ez megvan mindkét műnél és leírtad a hasonlóságokat és a különbségeket, akkor már tuti leírtál 500-600 szót.


Szerintem a novella a nehezebb (mármint, hogy eleget tudjál írni hozzá), de az se vészes. Cím elemzése, szereplők elemzése (kik, milyen szerepet töltenek be), lélektani fejlődés, mennyire hordozza a műfaji sajátosságokat a novella (expozíció, bonyodalom, tetőpont, megoldás). Milyen lehetséges értelmezések vannak (általában 2-3 tuti van benne), mennyire lehet kapcsolatban a történet problémája az íróval, a korának társadalmával és a mindenkori emberrel. Ha nincs még meg ezzel se a 400 szó akkor keress benne motívumokat (mi jön elő többször), milyen metaforák vannak.

2018. ápr. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!