Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Ady Endre Gimnázium...

Debreceni Ady Endre Gimnázium kéttannyelvű?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Még csak hetedikes vagyok, de lassan már itt a felvételi és eléggé parázok. Az év végi átlagom nagyjából 4,6 és 4,8 között lesz.Viszont most földrajzból 3,1-re állok,de azt megpróbálom felhúzni 3,6-ra. Már megcsináltam nem egy felvételi feladatlapot, mindegyik 70 pont fölöttire sikerült. Angolból jó vagyok. Az a kérdésem, hogy lenne-e esélyem bejutni a kéttannyelvűre? Angol-francián gondolkozom.

És aki esetleg oda jár/járt annak milyen volt az átlaga, hány pontos felvételit írt?



2018. máj. 2. 00:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem tudom, h van-e angol-francia...
2018. máj. 2. 00:03
 2/6 anonim válasza:
100%

Szia! Én a kéttanra járok, nekem az írásbeli 100/68, ( magyar 43 matek 25) a szóbeli 50/43 ( vagy 45, már nem emlékszek pontosan xd) lett. A vitt pontszám pedig max. Igazából a szóbeli nagyon fontos, készülj rá sokat, ne görcsölj rá, merj megszólalni, és akkor nem lesz sok baj. A rangsorba asszem a 73-adik voltam, és 68-ig vettem fel embereket. Fellebbeztünk és felvettek, de ugye 34 embert vettek volna föl, na nálunk ez kicsit több lett xd

Második nyelvet pedig választhatsz, francia, olasz vagy német( legalábbis eddig). Ezt kilencediktől tanulnád, tehát nem nulladiktól.

Tulajdonképpen még sokat javíthatsz az átlagodon, szóval egyáltalán nem veszett ügy. Azért persze angolból elég jónak kell lenned, de gondolom ha kéttanra akarsz menni az megvan ;))

Sok szerencsét hozzá! :))

2018. máj. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Ne aggódj, ha eléggé felkészülsz a felvételikre, simán bejutsz. Csak az kell, hogy komolyan vedd és tényleg tanulj.


Én is kéttanra járok, ahogy az előző válaszoló, és szerintem eddigi életem legjobb döntése volt, hogy ezt a sulit és szakot választottam.


Mivel nincsenek reál osztályok, és valamilyen szinten mind egy kicsit elvont művészlelkek vagyunk nagyon családias a hangulat. A testvéri ellentétek drámások és kéttanosok között...

A hagyományok és kirándulások mind-mind csodálatos emlékek, amire szívesen gondlok vissza.


Senkit (haha, you get it SENKiet sem) ne tévesszen meg, hogy az első évben, vagyis nulladikban még nem elég a tanulás, vagy túl lazának tűnhet az egész. Első évben alapoztok, egy szintre hozzátok az osztályt, ha ez nem lenne, akkor hihetetlenül megkettőződne az osztály: lennének azok, akik jól tudnak angolul, és lennének azok, akik csak bukdácsolnának vagy éppen átmennének. Az Ady hihetetlenül diák-központú: nem akarják ezt.


A C-seknek külön hagyományaik is vannak ám. Ott van a C-day vagy az első angol osztálykarácsonyozás...


Nem fogod megbánni, ha ide adod be a jelentkezésed.sok sikert!

2018. máj. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Szia! Én idén felvételiztem oda. 31.-ként fel is vettek volna, de drámás leszek.:D Nekem a központim 71 pont lett, (magyar 41, matek 30) a szóbeli meg ha jól számoltuk maxos lett. Az átlagom kitűnő volt, de ha jól tudom nem nézik az összes jegyet. Természet tudományosat meg lehet választani, hogy melyiket kéred. Ha érdekel, hogy mi volt a szóbelin írj rám nyugodtan!:)
2018. máj. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)
2018. máj. 18. 23:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Debreceni Ady Endre Gimnázium kéttannyelvű?

IGEN! IGEN! IGEN!


Életem legjobb döntése volt, hogy anno ide adtam be a jelentkezésem. Mindenki imádja a sulit. Hozzáértő, jófej tanárok; lelkes, összetartó közösség, isteni büfé, hagyományokban gazdag év és magas színvonalú oktatás. Mi kell még?


Ha szeretnéd nem szétunni az agyad angol órákon, és tényleg jól megtanulni a nyelvet, nincs jobb iskola Debrecenben. A Tágosok, Kossuthosok és Fazekasosok folyamatosan panaszkodnak az angol oktatásra. Tehát, ha nem szeretnél visszafejlődni, ezt tudom javasolni.


És ez a suli nem csak azért a legjobb választás, mert olyan hiperszuper a csúcsszendvics a büfében (nyíltnapon próbáljátok majd ki!) hanem mert hihetetlenül sok mindent ad.


A drámásoknak első osztályú, alapos képzés énekből és drámából. A nyekeseknek nyelvizsgák. ECDL.


De a kéttan, tényleg a szívem csücske.

Más iskolában nem fordul elő, hogy egy amerikai tanár eljön egy évre kalandvágyásból Európába tanítani, és annyira beleszeret az iskolába, hogy tovább marad. Mellesleg ez a tanár úr több, mint 15 éve tanít nálunk, és itt ismerte meg a feleségét. Azóta van egy kisfiuk, és őrülten szerelmesek egymásba. #drakeship


Úgy hangzik mint egy tündérmese?

Az Adyban számtalan ehhez hasonló megható dologgal találod szembe magad.


Nézd csak meg az intézményvezető váltást (#teamrózsavölgyi)!


Ez a suli tényleg sokkal többet ad, mint egy érettségi, ECDL és nem mellesleg C1-es nyelvvizsga teljesen ingyen, hanem életre szóló élményeket, és életed legboldogabb éveit.


Ahogy az indulónk is szól:


Az Ady suli nagyon jó!

Akad itt derű és intő szó.

2018. okt. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!