Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi annak az értelme, hogy...

Mi annak az értelme, hogy egyes tantárgyakból MÁR nem lehet előrehozottan érettségizni?

Figyelt kérdés
Ennek még is mi értelme van?

2018. máj. 4. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Sok pluszmunka volt vele és elég kevesen jelentkeztek úgyhogy inkább megszűntették amire keveseb mentek.
2018. máj. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
miért jelent akkora pluszmunkát? így is úgy is 5 tantárgyból érettségizik mindenki, akkor meg nem mind1, hogy mikor? Ez csak a gyerekeknek jobb, hogy nem egy évben kell 5ből hanem el lehet osztani szépen.
2018. máj. 4. 16:18
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Semmi értelme.

Bár tulajdonképpen az egész érettségi értelme az, hogy bizonyos tárgyakból EGYSZERRE adsz számot a tudásodról - és nem kérdeznek valami jaj de nehezeket, legalábbis középszinten nem, de időnként az emelt szint is elég light-os tud lenni:(

Szóval tulajdonképp az előrehozottnak egyáltalán nincs létjogosultsága, még ha ez szivatás is a diákokkal szemben.

2018. máj. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is lehetne több tárgyból előrehozotatt tenni, legalább a természtudományi tárgyakból.

Viszont tényleg elég sok plusz munkát szül, ha a 10 vagy 11.-es Pistikét külön kell adminisztrálni, sőt akár a következő év anyagából is le kell vizsgáztatni, természetesen nem fizetett túlórában.

2018. máj. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
engem azért bosszant, mert aki 9-10ben tanul föcit annak miért kell várnia még 2 évet h érettségizzen.. egyetemen sem váratnak veled ennyit... akkor kéne amikor végzel a tantággyal, hiszen akkor a legfissebb a tudás
2018. máj. 4. 17:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok értelme nincsen, de H. Rózsa nagykorú magyar állampolgár, aki akkoriban az oktatási államtitkár volt, ettől érezte okosnak és fontosnak magát.

Valami igazsága volt abban, hogy sokan nem vették komolyan az előrehozott érettségit, azaz jelentkeztek, és vagy elmentek, vagy nem, mert büntetlenül tehették, és itt a GYIK-on is meg máshol is mindenki erre biztatta őket. De ennek a problémának a megoldására alkalmatlan volt ez a megoldás. Viszont jó sok embernek megmutatta, hogy ki az úr a háznál, és egy KDNP-snek ez fontos az önbecsüléséhez.

2018. máj. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 valójában pont a földrajz volt az a példa, amivel demonstrálták annak idején, hogy miért jó bevezetni az előrehozott érettségit. 2005 óta van ilyen, előtte soha nem volt. Nade H. Rózsa pont azt golyózta ki, és ez legalább neki jó, ha másnak nem is.

(#6 voltam)

2018. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lett volna ha marad. 5 évfolyamosba jártam, 4. évre már rohadtul untam. Amiből lehetett elörehozottan meg is csináltam mindent. Így, hogy elvégeztem még jobban úgy érzem, hogy kidobott idő volt az egész 5 év és már 10.-ben simán le tudtam volna érettségizni, mert igazából kevés tanulással hoztam legrosszabb is 65%-os érettségit. :D
2018. máj. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja, bezzeg a "mindennapi tesit"

meghagyták

2018. jún. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!