Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » B terv arra az esetre, ha nem...

B terv arra az esetre, ha nem vennének fel egyetemre?

Figyelt kérdés

Szóval egy B. tervet keresek arra az esetre, ha a kiválasztott egyetemre nem vennének fel, mert nem jönne össze az a szükséges ponthatár, amit kinéztem magamnak.


Eléggé gyenge fizikumú srác vagyok, viszont van középfokú nyelvvizsgám angolból.



2018. máj. 5. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
18%
Kimennék külföldre dolgozni egy évre, keresnék egy csomó pénzt, rájönnék, hogy az egyetemre semmi szükség és hazatérve elindítanék egy vállalkozást.
2018. máj. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

OKJ tanfolyam, nyelvtanfolyam, új hobbi, külföldi önkénteskedés, munka itthon vagy külföldön, további pontok szerzése, hogy felvegyenek egyetemre (új érettségi, új emelt, új nyelvvizsga). Úgy hirtelen ennyi jut eszembe...


Én akkor úgy döntöttem, hogy kihagyok egy évet és ilyenekben gondolkoztam. Végül nyelvtanfolyamokra jártam, önkénteskedtem és kitaláltam, hogy mit is akarok tanulni. Csináltam új érettségit is, jelentkeztem egyetemre egy és most azon a szakon tanulok, amire igazán vágytam.

2018. máj. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
92%

"hazatérve elindítanék egy vállalkozást."


Ami több mint valószínű becsődölne 2 éven belül mivel szart sem tudok a vállalkozásról. :D Mármint nem én, meg nem is te, hanem az emberek többsége, fiatalok többsége. Pontosan ezért nem igaz, hogy az egyetem nem ér semmit, egy közgazdász szakon azért össze lehet kaparni annyi tudást, amivel már nem viszed csődbe a vállalkozásodat 2 év után. Meg azért ez nem ilyen egyszerű, hogy "kimennék külföldre" és kész. Valamiből ki is kell menni. Kell egy kezdőtőke amiből az első fizuig eltartod magad. Nem tudjuk, hogy ez a kérdező rendelkezésére áll-e.


Én azt javaslom (vagyis én ezt tenném), hogy mindenképp kezdj el dolgozni (még a nyáron) és amíg otthon laksz, próbálj minél több pénzt félretenni. Emellett kőkeményen elkezdesz tanulni, hogy aztán ősszel/jövőre újra tudj érettségizni. Nyelvvizsgát is felhúzhatod emeltre, vannak nagyon jó tanfolyamok, könyvek, a fizetésedből lesz ezekre pénz. Máris 40 pontot viszel a 28 helyett. Ha az újbóli érettségin sem jön össze a pont, akkor el kell engedni. Viszont itt már több lehetőséged lesz, eltelt 6 hónap/1 év, mivel otthon laktál félre tudtál tenni egy csomó pénzt, vannak lehetőségeid. Egyrészt ha külföldre akarsz menni dolgozni, az már így megoldható, hiszen van egy kezdőtőkéd amiből el tudsz indulni. Ha itthon akarsz maradni, akkor van pénzed elköltözni otthonról (albérlet) és nagyjából a saját lábadra tudsz állni. Amennyiben a félretett/külföldön megkeresett pénzből később vállalkozást szeretnél indítani, érdemes egy hozzáértő emberrel konzultálni a dologról, ne egyedül vágj bele. Egyébként azért nem javaslom, hogy egyből külföldre menj, mert ha egyetemre akarsz menni akkor most még van esély, akkor is ha nem jön idén össze, viszont ha most kimész dolgozni külföldre akkor nem fogsz már többet nekiállni tanulni, vagy ha igen akkor annyit felejtesz, hogy nem jön össze az egyetem. Láttam ilyet a környezetemben.

2018. máj. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!