Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kell biológia vagy földrajz...

Kell biológia vagy földrajz érettségi az óvodapedagógusnak vagy a gyógypedagógusnak?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok, lassan elkéne döntenem hova tovább, viszont nekem sem a földrajz, sem a biológia nem megy olyan jól, hogy érettségizzek belőle. Informatikából szeretnék érettségizni.

Igazából azt sem nagyon értem hogy mi a különbség az egyetem es a fősuli között,ha valaki ezekkel eléggé tisztában van akkor légyszi fejtse ki ezeket. Köszönöm


2018. máj. 11. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyikhez sem kell! Bioszos órád viszont lesz, akármelyikre is mész, de túlélhető.
2018. máj. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Óvodapedagus szak felvételi követelményei:

1. alkalmassági vizsga

2. érettségit nézve pedig magyar nyelv és irodalom és biológia vagy matematika vagy történelem vagy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy vagy egy idegen nyelv vagy szakmai előkészítő tárgy


Gyógypedagógia szak: magyar nyelv és irodalom és

biológia vagy szociális ismeretek vagy egy bármely idegen nyelv

2018. máj. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolót megerősítve, gyógypedagógiára nem kell (lehet helyette az idegen nyelvet számítani), VISZONT azért nekem az egyetemen nagy segítség volt a korábbi biológia tanulásom... Azt ajánlom, hogy a 12. osztályos embertannal próbálj megbarátkozni, mert az segítség lehet később :) De nem felvételi követelmény, csak azért nem egy anatómia tárgy van.

Tehát ha gyógypedagógiára mész, lehet az ötödik tárgyad az informatika, a két felvételi tárgyad pedig a magyar és az idegen nyelv.

A kérdés második részére: a főiskolai szintű képzést hívják ma BA-nak, az egyetemit MA-nak. Nincs külön főiskola ma már, ezeket ugyanúgy az egyetemen tudod végezni. Először mindenképpen BA-ra kell menni (gyógypedagógián 4 év, óvodapedagógián 3), utána, ha szeretnél (de ez nem kötelező), mehetsz tovább különböző MA képzésekre, azzal lesz egyetemi szintű végzettséged.

2018. jún. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 3. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!