Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az hogy Magyarország...

Miért van az hogy Magyarországon a közoktatás egyenlő a nullával?

Figyelt kérdés
2018. máj. 15. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
A buta emberek nevelésével biztosítja a mostani csaló banda a hatalmon maradását. Ember, Bulgária korrupciós szintjén van az ország, ugyanazért szar az oktatás, amiért minden más is.
2018. máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Ez azért finoman szólva túlzás
2018. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Állításod erősen eltúlzott. Általában az állít ilyeneket akinek az oktatásban nem voltak sikerei (képességei, szorgalma, szülei, tanárai miatt).

A közoktatás minősége függ az iskolától a tanároktól és a diákoktól is (és még sorolhatnám hogy mitől de nem teszem).

2018. máj. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet túlzás, de pl Németországban feleennyi tananyag, tanóra és felsőoktatási költség van -rokontól tudom- , mégsem butábbak az emberek, de ez sok más országra igaz. Nemcsak a tanárok vagy az egyéni sikerek miatt gondolhatja ezt valaki -én egyiket sem hibáztatom-, de szerintem is nagyon korszerűtlen és legkevésbé sem hatékony nálunk az oktatás. Saját tapasztalatom, hogy mennyi mindent tanultam négy év alatt gimnáziumban és ebből mennyit hasznosítottam érettségin, illetve mennyire lesz valóban szükségem a későbbiekben. Sem a nyelvoktatást nem mondanám színvonalasnak, sem azt, hogy olyan készségek fejlesztésére törekedjenek, amelyek a jövőben a javunkra válnak és gyakorlatiassá tennének. Nem a gimnázium vagy a tanári kar hibája, az egész országra jellemző szerintem. A változás pedig leginkább a mindenkori kormányon múlik.
2018. máj. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még az utolsó válaszolóhoz szólnék: az a baj jelenleg nagyon az anyagi helyzettől függ minden. Szorgalmasak mondom magam, nagyon jó családi háttérrel, sok támogatásokkal, jó tanárokkal, -a környezetemhez viszonyítva- egy gimnáziummal. Valóban csalódásként fogom megélni ha ezek után nem jutok be államilag támogatott helyre -elég magas ponthatárral-, ahová szeretnék. Vannak céljaim, amelyeket nem tartok túlzónak magammal szemben, de lehet 1 ponton fog múlni, és az önköltséges oktatást nem engedhetem meg magamnak. Eddig úgy érzem, értem el sikereket , mégis részben egyetértek a kérdezővel.
2018. máj. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert poroszos az oktatás:)

Telitűzik az embereket 8 órányi anyaggal naponta, és még kapják a házit keményen akár egyetem akár nem.

Ez meg csak annak jó aki rohadt gyorsan megérti az anyagot és el is raktározza magában.

Nincs idő egyes témák mély megértésére mert ahogy vége az egyik órának úgy jön a másik aztán mindennel késésben vagyunk... de minden hülyeségre temérdek idő van.


Utána az ember délután 4-5 körül jó esetben hazaér és akkor tantárgyanként ha 30 percet foglalkozik is a sulival már ott tart hogy este 8.


Adom az utolsó előtti válaszát.

Beszélgettem németekkel hogy milyenek a körülmények... hát ég és föld.

Tananyag sem ennyi (lehet nincs minden szar szakon 10 közgazdaságis tárgy, vagy etika), és 300 euró/félév az egyetem azon a területen ahova a srác járt... Nem hittem a fülemnek. (ha jól emlékszem gépészmérnöknek tanult)


Mondjuk nálunk is érdekesmód 2010-ig kihozták a félévet úgy 150-170 ezerből, most pedig a duplája...

2018. máj. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!