Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elbocsátanak az egyetemről,...

Ha elbocsátanak az egyetemről, újra jelentkezhetek a szeptemberben induló félévre?

Figyelt kérdés

Van egy tárgyam, amit harmadjára vettem fel, és bennem van, hogy ha nem sikerül tejesítenem, akkor elbocsátanak, emiatt folyamatosan stresszelek. Ha így történne, akkor pótfelvételi eljárás keretében jelentkezhetek ugyanoda? Illetve most is diákhiteles vagyok, továbbra is igénybe tudom majd venni?

Előre is köszönöm.



2018. máj. 15. 23:23
1 2
 1/12 anonim válasza:
78%
Hmm, jó kérdés, ez engem is érdekelne
2018. máj. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha jelentkeztél a szeptemberi képzésekre, akkor pótfelvételizhetsz, feltéve, hogy nem vettek fel sehova. Ha nem jelentkeztél, akkor már fogsz tudni jelentkezni sehogyan, ki kell hagynod fél vagy egy évet (attól függően, hogy mikor indítják legközelebb a szakot). Értelemszerűen ha újra felvesznek, akkor ismét igénybe tudod majd venni a diákhitelt.
2018. máj. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem jelentkeztem sehova, mert nem gondoltam, hogy nem fognak átengedni. Ó, basszus, na akkor engem otthon kinyírnak.. köszönöm szépen a választ.
2018. máj. 16. 05:08
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
#2-es! Ennyire ne bonyolítsd túl! A júliusi ponthatárok után nem sokkal meghirdetik a pótfelvételit, ahol nyugodtan jelentkezhet.
2018. máj. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, először is köszönöm a válaszodat, akkor úgy is jelentkezhetek júliusban, hogy februárban sehova nem jelentkeztem? Mindenesetre érdeklődök ma a TO-nál, bár mivel még van esélyem, hogy megbeszéljem a professzorral, így lehet nem fognak velem foglalkozni.
2018. máj. 16. 07:02
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Igen jelentkezhetsz, de gondolkodj el először szerintem hogy neked való-e a szak ha háromszor se sikerült egy vizsga. Lehet más szakkal kéne próbálkoznod.
2018. máj. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is megfordult a fejemben, hogy nem nekem való, de minden más tárgyamat tudtam időben teljesíteni. Egy humán beállítódottságú szakon vagyok, ez a tárgy pedig a közgazdaságtan, semmi hasznát nem fogom venni a későbbiekben és nem is épül rá semmi, de mégis kifogott velem ez a tárgy. Mindenesetre megnyugtattál, hogy ha így alakulna sincs semmi veszve és nem kell kihagynom egy évet.
2018. máj. 16. 07:12
 8/12 anonim ***** válasza:
20%

Nálunk ez csak városi legenda, hogy 3x lehet felvenni egy tárgyat. Olvasd el a szabályzatot/kérdezd meg to-n.

Miskolci Egyetemen annyi van, hogy ha a 6. vizsga sem sikerül akkor mehetsz isten hírével, de van olyan tanár aki inkább beírja, hogy nem jelentél meg a vizsgán(ha megkéred), hogy ne bukj ki emiatt.

2018. máj. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én nem tudnám vele megbeszélni, sajnos túl fontosnak tartja a tárgyát. És fontos is, ebben igaza van, csak nem ezen a szakon.
2018. máj. 16. 10:33
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

#4: Nem bonyolítom túl. A pótfelvételi azoknak van, akik jelentkeztek, de nem vették fel őket sehova. Így, hogy gondolsz egyet és beugrasz pótfelvételizni nem játszik.


#8: Nem városi legenda, tényleg 3-szor lehet maximum felvenni egy tárgyat, utána az egyetem kötelezve van, hogy szüntesse meg a hallgató jogviszonyát.

2018. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!