Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek ha nem megy a...

Mit tegyek ha nem megy a matek és a német?

Figyelt kérdés

Sajátos nevelésű tanuló voltam és hiányoznak az alapok (hatvány, halmaz, gyökvonás) stb.

Németből is katasztrófa vagyok ezt le sem írnám......

Szóval a lényeg a lényeg, hogy Matekból nem is tanultam ezeket. Magántanárra nincs pénzem, családsegítő és különböző szervezetek gond nélkül küldtek el a p_csába. A tanároktól és osztálytársaktól segítséget hiába várok mert mindegyik bunkó rasszista k_cs_g. Szóval mit lehet tenni? 21 éves esti gimibe járok és szeretném megszerezni az Érettségit. Átíratkozni nem tudok, mert a környékemen egyetlen egy esti gimi van, és mivel 21 éves vagyok, már ennyi idősen nem tudok nappalira sem járni. Anno előszeretettel tették/teszik mainapig be a cigány gyerekeket kisegítőbe, többek közt engemet is mert én is igy jártam. Mivel a kisegítő egy gyengített osztály, hiányoztak az alapok amik most tudatosultak bennem hogy bizony tönkre tették az életemet mert álfogyatékosnak tituáltak, és az is itt jön elő, hogy mennyire káros a szegregáció. Miért nem fognak össze most az emberek? Mert én bárkitől is kérek segítséget, nagy ívben le vagyok sz_rva.Szóval van kiút? Vagy őljem meg magam? Mert szenvedek és sodrodok az árral, és igazából már nem is várok megváltást. Jöhetnek az ötletek hogy : probáltad már ezt meg azt? A válaszom igen mindent!! Különben nem írtam volna ki.


21 F roma.



2018. máj. 17. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Egy valamit nem próbáltál..

Elővenni az első osztályos matek könyvet és témánként felküzdeni magad.

Ha valami nem megy, akkor gyakorlás..gyakorlás.. és még sorolhatnám.


Hatványozásban mi nehéz?

Az csak egy fogalom arra vonatkozóan, hogy egy számot hányszor szorozz be önmagával

(öt a hatodikon) = 5*5*5*5*5*5

Ennyire egyszerű..


Halmazok.. azok zsákok, amik valamilyen kritérium/feltétel alapján tartalmaznak elemeket.

Pl.: Krumplis zsák, csak krumpli mehet bele.

Ennyi egyszerűen.


Gyökvonás.. ott a számológép. Ha betudod ütni, már megvan.

2018. máj. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Figyi a youtubon annyi videó van fenn és tök jól elmagyarázzák benne az anyagot. Vagy van a matekmindenkinek.hu oldal, vagy beszélj a matek tanároddal hogy tartson korrepetálást neked ebből. Sztem németből is találsz ilyen videókat. sajna csak sok sok gyakorlással tudsz javítani :(
2018. máj. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg a heyli általános suliban is megkeresheted a matek tanárt és megkéred korrepetáljon. Ha őszintén elmondod neki a problémáidat nem hiszem hogy nemet mondana.
2018. máj. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bogi11 ***** válasza:
100%

Megértem, hogy el vagy keseredve, de ne add fel az álmaidat! Értelmesen, jól fogalmazol, látszik, hogy nem vagy " hülyegyerek". :) Persze nem mindegy, hogy hol laksz (egy nagyvárosban több a lehetőség), de léteznek alapítványok, ahol a hozzád hasonló feltörekvő fiatalokat támogatják. Mindenhol - biztosan nálatok is- akadnak lelkiismeretes tanárok, akik örülnek, ha tudásra éhes tanítvány adódik egy esti iskolában. Próbálj meg esetleg az igazgatóhoz fordulni segítségért. De az előző hozzászólókkal egyetértve, az önképzés is járható, bár nehéz út. Az interneten szinte minden elérhető már.

Nagyon nehéz lesz, de mutasd meg a világnak, hogy te képes vagy rá!! Drukkolok. :)

2018. máj. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%
Esetleg ide is kiirhatnad akar kulon kérdésben, hogy SOS matektanarra van szükséged, nagyon szeretnel tanulni barmi aron. Tuti lennenek jelentkezok!
2018. máj. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!