Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincs középszintű...

Miért nincs középszintű matematika érettségin szóbeli?

Figyelt kérdés
Eközben a többi tantárgyból van. Mérnökire készülőként én ezt kibszásnak tartom (főleg a magyart).

2018. máj. 19. 16:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
56%
Mérnökire úgy is emelt kell (ha felvételihez nem is, de bent biztosan), tehát menj arra, és akkor lesz szóbeli.
2018. máj. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Mert a matektudás elég jól tesztelhető az írásbelin. Nem kell leírni a tételeket, de használni igen. A szóbeli kb csak azt mutatná meg, hogy mennyire tudnak szépen beszélni. Magyarból viszont az írásbelihez nem kell sok lexikális tudás, csak szövegértés, szövekalkotás, ezért kell a szóbeli.
2018. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%

Van szóbeli, a lényeg, hogy 25 pontnál kevesebbet, de 13 pontnál többet érj el írásbelin.


Egyébként meg amit a többiek írtak.

2018. máj. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%

ma 16:18

Gondolom nem mérnökin tanulsz, mert ez hülyeség.

2018. máj. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Matek írásbelihez sem kell lexikális tudás. Ellenben a magyarral, ahol a novellaelemzés és verselemzés menetét alapból be kell verned, emellett az idei összehasonlító műelemzésnél a két író életpályája és munkássága is alap.
2018. máj. 19. 17:38
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó. Minimális készüléssel írtam meg a magyart 80% körülire. Azt sem tudta, hogy kell novellát elemezni, elolvastam eg féloldalas dolgot arról, hogy mit kell nagyjából figyelembe venni. Egyébként az értóvelést választottam, ahhoz tényleg semmi nem kell. Matekhoz illik tudni néhány tételt meg szabályt, amit alkalmazni kell a megoldáshoz.
2018. máj. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert középszinten az elméleti hátteret, a különféle bizonyításokat nem kell tudni. Nem kell tudnod bebizonyítanod pl. a Pitagorasz-tételt, elég, ha felismered, hogy azt kell használnod, tudsz rá hivatkozni és tudod használni. Emellett a követelményszint mellett a szóbeli is ugyanannyiból állna, mint az írásbeli: kapsz feladatokat, amiket meg kell oldani.

És ahogyan a #2 válaszoló is megírta, ezt tökéletesen le lehet mérni az írásbelin. Felesleges szóbelit tartani, így is rendszerint a leggyengébb érettségit matekból írják, az a többlet stressz, amit egy szóbeli okoz, csak tovább rontaná az eredményeket.

2018. máj. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Semmilyen lexikális tudás nem kell a középszintű matematika írásbelihez. Erre van a függvénytáblázat. Magyarra az a fél oldal pont fél oldallal több, mint a matekra szükséges dolgok. Én sem készültem semmit az írásbeli magyarra, mert egyszerűen nem lehet felkészülni effektíven. Viszont az osztálytársaim átnézték Aranyt meg a többi “évfordulós” nyomorékot, mert azt gondolták, benne lesz.

Nekem is rengeteg többlet stressz halmozódik fel a magyar szóbelitől, mert rohadtul nem érdekel a sok alkoholista, pszichológiai betegséggel küzdő kreténnek a “művészete”, mégsem foglalkozik vele a kutya se, hogy nekem emiatt lényegesen rosszabb lesz a magyar érettségim.

Azt hiszem, rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Egy példával szemléltetve arra irányult, hogy nekem miért kell megtanulni Ady Endre költészetét, amikor a BTK-ra, vagy jogra készülő társaimnak nem kell bebizonyítani a szóbeliken, hogy n elemű halmaz részhalmazainak száma 2^n, vagy azt, hogy az ax^2 + bx + c = 0 egyenletből hogy jön ki a megoldóképlet?

2018. máj. 19. 18:33
 9/26 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 17:19es!

Melyik mérnöki szakhoz nem szükséges emelt matek tudás? Ahogy írtam, felvételihez kb sehova nem kell emelt matek, de bent anélkül elég rossz esélyekkel indulsz.

2018. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
48%
Jó, most már értem a kérdést. Vigasztaljon a tudat, hogy azok a gyökerek, akiket a matek szóbelivel meg lehetne szívatni, így is eleget szívnak, mert az írásbeli is alig küzdik át magukat. Ha valaki elég okos a matekhoz, az a magyart a kisujjából kirázza, fordítva viszont nagyon nem így van. SZóval a matekosok vannak előnyben, talán épp ezért csinálják a metekot ilyen gyépésre, mert a többség a szorzótáblával is hadilábon áll. De abból úgyse lesz ügyvéd.
2018. máj. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!