Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeptemberben a pénzügyi...

Szeptemberben a pénzügyi szektorban folytatom tovább a tanulmányaimat, mire számítsak matematikából?

Figyelt kérdés
Szeptembertől pénzügyi és számviteli szakon folytatom a tanulmányaimat Szegeden, át szeretném nézni matematikából azokat a témaköröket amikre nagyon kell koncentrálni a kezdetekben és arra lennék kíváncsi melyek lennének nagy vonalakban ezek a témák. Azért csinálom ezt mert nagyon sok rémhírt hallottam hogy nagyon könnyű kiesni a nehéz matek miatt, még kitűnő matematikai tanulmányi előzményekkel is és én nagyon nagyon nem szeretnék közéjük tartozni éppen ezért vagyok kíváncsi hogy milyen témákra koncentráljak, amelyeket esetleg előtte érdemes átnézni.

2018. máj. 20. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Integrálás,deriválás,valszám,statisztika,sorok,lineáris algebra témakörök.

2018. máj. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2018. máj. 20. 12:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen ezek. De a valszámból ne ilyen variáció, kombinációra gondolj, ez egy fél óra ismétlé, eloszlások vannak 90 %, meg csebisev, markov egyetlőnség.


Nekem anyukàm matek tanár, én is át akartam venni előre, de nem is tudja, meg szerintette felesleges lett volna.

Viszont n adják le az anyagot rendesen, 60 %-tól a kettes, csak akkor adnak pontot, ha a végeredmény megvan, kevés az idő. Nálunk nincs pót zh, ha az első rosszabb lesz, buktad az egészet. Mint én a legelső zh-on, mert azt se tudtam, hogy mire számítsak, rengeteg feladat volt és szívatós, le nem tanított, De gyakorlással teljesíthető elsőre, sőt :)


Viszont amiből kétszer is megbuktattak az a számvitel. Semmit nem tudtam róla és engem direkt szivatott a tanár.

2018. máj. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kitűnő tanulmányi előzményekkel nem kell tartanod a matekos tárgyak miatt, egy stabil 3-as tudással és némi gyakorlással simán teljesíteni lehet. Amit az első válaszoló írt, az helytálló, kb. ezek a témakörök lesznek. Első félévben van egy ún. módszertani alapozó kurzus, aminek keretein belül azért nagyjából felmérik, hogy tisztában vagy-e az alapokkal. Amire mindenképpen szükséged lesz, az az algebra (törtek, hatványok, egyenletek). Ezekkel nagyon magabiztosan kell tudnod számolni. A többire úgyis megtanítanak.

Messze nem olyan durva a helyzet, ahogy a #3-as válaszoló írja, ne aggódj! Nagyon ritka az olyan hallgató, akiknek a matekos tárgyak okozták a legnagyobb nehézséget, ezek miatt nem sokan buktak még ki.

2018. máj. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk BGE-n ilyen a helyzet.

Színötös voltam, matek rengeteg hétig tartó tanulàssal kettes, számvitel bukás.

2018. máj. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zolály ***** válasza:
Esetleg előfizethetsz a mateking.hu-n is egy tananyagra, pl. az anal 1-2-re, ami tutira hasznos lesz.
2018. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!