Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeged vs. Pest gyógyszerészeti?

Szeged vs. Pest gyógyszerészeti?

Figyelt kérdés

Vidéken élek az egyik város 1óra, a másik 2óra. Direkt nem nevezem meg őket, első sorban azokat kérdezném akik a két hely közül az egyikén tanultak vagy tanulnak. Melyik egyetem a jobb? Akár oktatásilag,akár későbbi elhelyezkedés szempontjából. Diákélet? Nem a bulikra célzok,hanem a szabadidőre? Melyik húzósabb? Vagy nincs különbség?

Előre is köszönöm a segítséget!



2018. máj. 21. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor a távolság nem akadály.

- Diákélet - azért Pest az Pest, bárki bármit mondd, bár a gytk pont nem az a hely ahol sok idöd lenne ilyesmire.

- Elhelyezkedés - hallottam már ilyet, hogy ha az ipar érdekel inkább akkor Pest, de ez hülyeség szerintem. Nem az egyetem dönt ebben, hanem a saját kompetenciáid.

- Mindekttö egyformán hüzos, ebben nincs különbség.

2018. máj. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gytk-n nem az a lenyeg hogy hol vegzel. Akkora hiany van gyogyszereszekbol hogy ez senkit nem befolyasol. Van papir, vagy nincs, ez nem büfé szak.

Orvoskent sem fogja meghatarozni a lehetosegeidet hogy hol vegeztel.

Ha gyogyszerceghez mesz dolgozni, ott szobeli elbeszelgetes lesz, szakmai temakrol, es felmerik a tudasodat. Hozzateszem, a kozepiskolak sem szamitottak. Nem az elit gimit vegzettek a legjobbak feltetlenul, es vica versa.

Kepessegek dontenek. Minden magyar gyogyszereszeti szakon jo a kepzes es csak rajtad all h mennyire viszed.

Diakelet - Szeged gyonyoru varos, Pest sok embert elvisz rossz iranyba.

En Szegedet valasztanam, ha ez a ketto alternativa van.


Egy pesti, de nem Budapesten tanulo otodeves gyogyszeresz, aki meg sem jelolte a SOTE-t.

2018. máj. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bemásolom egy korábbi hozzászólásomat.


Szeged előnyei:


- innen kerül ki a legtöbb magyar sikeres kutatógyógyszerész, országos ranglisták alapján


- laborok korszerűsítve lettek, csak modern eszközökkel dolgozunk


- nincsenek csoportok, így azokkal veszed fel az óráidat, akikkel szeretnéd, és így haverokkal töltheted a laborokat is


- nagyon összetartóak vagyunk, felsőévesként garantálom, hogy ha minket választasz, akkor rengeteg segítséget és jegyzetet kapsz tőlünk


- van saját gyógyszerészkolink (Semmelweis Ignác Kollégium), ami 3 perc sétára van a kari épületünktől, könnyen be lehet kerülni ide (9320 Ft/hó)


- rengeteg kari és SZOTÉ-s rendezvényünk van


- Szeged egy egyetemváros, de ennek a jelentését csak akkor tudod meg, ha idejössz


- tanáraink többsége fiatal, korrekt, nincsenek belefásulva a tantárgyukba (megjegyezném, hogy minden évfolyamon van 3-4 Pestről érkezett, mert "kinézte őt a tanár". Hogy most ez mennyire igaz, nem tudom, de azt elmondhatom, hogy Szegeden ilyesfajta kinézés nincs.)


- a technológia nálunk nagyon komolyan van oktatva, így nem egy álláshirdetésben látni, hogy szegedi diploma előny (ezt bizonyítja az is, hogy nyári gyakorlatoztam a Richternél, és volt ott mindenki: POTE, DOTE, SOTE, SZOTE, és az oktató-gyógyszerészünk kiemelte, hogy úgy látja, hogy a szegediek voltak a leginkább képben a dolgokkal)


- az év gyógyszerészhallgatója versenyt már ősidők óta nem nyerte Pesti, legtöbbször eddig Szeged nyert, idén azt hiszem Debrecen (ez is árulkodhat a megszerzett tudás minőségéről) - a bírálóbizottság független, általában a gyógyszerészkamara delegáltjaiból áll


- szociális juttatások: szociális ösztöndíj, ingyen tömegközlekedési bérlet, kollégiumi elhelyezés



Szeged hátrányai:


- "vidék", így a SOTÉ-sok szemében mindig óvodások leszünk (de igazából who cares?)


- messzebb van tőled, de szerintem ezt a kollégiumi árak kompenzálják (esetleg albérlet, saját szobát találni 25-35 ezer között is)


- nem tudom hátrány-e, de van akinél igen: vidék-nem vidék, de tőlünk is ugyanazokat várják el, mint Pesten, hiszen, ugyanazt az államvizsgát írjuk, ugyanazokkal a követelményekkel, így ha netán lenne egy olyan hozzászóló, aki ezt cáfolná, nem hiszem, hogy érdemes lenne adni a szavára


- nincs gyógyszeripari létesítmény Szegeden, így nehézkes kapcsolatot kiépíteni (habár hallgatóként ez kb. amúgy is lehetetlen lenne)


Remélem segít a döntés meghozatalában. :)

2018. jún. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szeged.Komolyan...ott (bár tény, h kevés időd lesz) de nagyon jó a diákélet, pesti barátaimnál sok a bejáró, kevésbé van idejük az ilyesmikre, valamint Szeged is eléggé híres egyetem, elismert diplomát ad és nekem a távolság miatt is inkább rá esett a választásom:)

Menj Szegedre, nem bánod meg!;)

2018. jún. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Debrecen ?
2018. júl. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy Pécs
2018. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Pécs is meg van jelölve.
2018. júl. 5. 21:38
 8/8 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok


Szeged után én Pécset ajánlanám!!

Gyönyörű város, és olyan fantasztikus a közösségük, hogy még egy király szegedi közösséggel is irigy vagyok rájuk. Imádom őket egyszerűen, közölük csak jó emberekkel találkoztam a Gyógyszerészhallgatók Országos Találkozóin. :)

2018. júl. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!