Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki lehet még szeptemberben...

Pixiee kérdése:

Ki lehet még szeptemberben iratkozni az egyetemről?

Figyelt kérdés

Egy aktív félévet használtam fel az egyetemen, miután rájöttem hogy nekem nincs keresnivalóm azon a szakon, így passzíváltattam a következő félévet és újrafelvételiztem máshova.

A hallgatói jogviszonyra a nyáron még szükségem lenne, mert a Melódiák által dolgozom, és ott ugye kérik.

Ha felvesznek a másik egyetemre, még szeptemberben ki tudok iratkozni a mostaniról?



2018. máj. 21. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Bármikor kiiratkozhatsz.
2018. máj. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5%
Hogyan iratkozol be a másik egyetemen, ha szeptemberben még jogviszonyod van a régi helyen? A kiiratkozásnak is van egy átfutási ideje, ami rosszabb helyeken akár simán megvan 1-3 hét is, a beiratkozás meg szeptember első hetében szokott lenni az egyetemeken. Szóval ez így necces lesz szerintem. Én azt csinálnám, hogy nyitvatartási időben bemennék augusztus elején vagy közepén a tanulmányiba és akkor iratkoznék ki. Nekik is jobb lesz így, meg neked is.
2018. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
"Hogyan iratkozol be a másik egyetemen, ha szeptemberben még jogviszonyod van a régi helyen?" - Az égvilágon semmit nem befolyásol, két egyetem is lehet hallgató egyszerre (sőt, mivel nincs limit akár 5-10 egyetem hallgatója is lehetne egyszerre). Bőven elég szeptemberben kiiratkoznod, vagy ha a passzívon hagyod a szemedztert akkor februárig bármikor kiiratlozhatsz (3 passzív szemeszter nem lehet egymás után alapesetben, hogy februárban már az egyetem szüntetné meg a hallgatói jogviszonyod.
2018. máj. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Oké, tele lett elírással de a lényeg remélem érthető. Akár ki se kell onnan iratkoznod, mert februárban az egyetem automatikusan megszűnteti a jogviszonyod.

Ami lemaradt hogy amúgy meg ha most iratkozol ki a diákod október 10-ig akkor is érvényes, addig dolgozhatsz a melódiáknál. Szóval abszolút mindegy hogy holnap, szeptemberben vagy épp januárban iratkozol ki.

2018. máj. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Basszus, tényleg! Valamivel kevertem.
2018. máj. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Igaza van az utolsónak a diákod még érvényes lesz addig ha kiiratkozol ha nem.
2018. máj. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!