Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit írjak a motivációs levélbe...

Mit írjak a motivációs levélben? (Mesterképzés)

Figyelt kérdés

Szóval most jelentkezek mesterképzésre ugyanoda, ahol elvégeztem korábban az alapképzést egy évvel ezelőtt. Azért csak most jelentkezem, mert most indul először ez a képzés. Az elmúlt egy évben hiába szerettem volna dolgozni, nem találtam megfelelő munkát. Elsősorban azért, mert az bsc diplomám nem ér semmit, ha nem ismerek eléggé egy CAD programot sem. Ipari termék- és formatervező szakról van egyébként szó, és sajnos nekünk az egyetemen nem volt igazán lehetőségünk a CAd programok elsajátításához. Egyetlen egy CAD alapismeretek tárgyunk volt, ami szabadon választható volt, és alig volt férő hely. Amikor végül sikerült bekerülnöm, pont ütközött a tárgy, szóval csak minden második héten tudtam bejárni. Elvégeztem, de tulajdonképpen nagyon nem tanultam meg semmit. Pedig marha fontos lenne, hogy tudjam. Na, elvileg most az előzetes tanterv szerint lesz több ilyen tárgy, szóval azt remélem a mestertől, hogy azután majd tudok olyan állásokra jelentkezni, ahol elvárás az ilyen programok alapos ismerete (szinte nincs is olyan, ahol ne lenne).

De ezt azért mégsem írhatom bele, hogy azért akarok mesterre járni, mert szart se tanítottak alapon. :D



2018. máj. 22. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Azért ezt nem kell ennyire túlbonyolítani, és a komplett élettörténetedre sem kíváncsiak a motivációs levélben. Fogalmazd meg mindezt valahogy úgy, hogy az alapképzés elvégzése után tudtál tájékozódni a munkaerőpiaci lehetőségek kapcsán, és úgy látod, hogy a mesterképzés specifikusabb, mélyebb tudást biztosít számodra, ami előnyös a munkakeresésnél.
2018. máj. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!