Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elvégzem a tanári alapképző...

1passat9 kérdése:

Ha elvégzem a tanári alapképzőt utána kell mennem osztatlanra?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek utána osztatlanra akkor az 4+1 év vagy kevesebbet kell járnom?

2018. máj. 22. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem létezik “tanári alapképző”, érettségi után rögtön osztatlan tanári szakra kell jelentkezned, ami 4+1, illetve 5+1 éves, attól függően, hogy általános, vagy középiskolai tanár szeretnél-e lenni.
2018. máj. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sárospatakon van,ma voltam alkalmasságira :)
2018. máj. 22. 17:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Kétszakos tanári alapképzés? Olyan biztos nincs. Nem tanítói alakpépzésre, vagy pedagógia BA-ra gondoltál? Mert azokkal nem tanár leszel.
2018. máj. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De tanítói alapképzés,bocs csak összekeverem mindég
2018. máj. 23. 09:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Üdv!

Látom, ezt a kérdést is te tetted fel:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

De legalább itt már sikerült tisztázni,hogy nincs tanári alapképzés,csak tanítói,vagy pedagógia. Mondjuk én a másik kérdésnél(8-as és 10-es válasz) is tisztáztam, csak ott nem akartad elhinni,utána meg nem válaszoltál rá.

Na akkor térjünk rá az itteni alapkérdésedre, ami ezek szerint helyesen: "Ha elvégzem a TANÍTÓI alapképzőt utána kell mennem osztatlanra?" A válasz: nem kell.

"Ha elmegyek utána osztatlanra akkor az 4+1 év vagy kevesebbet kell járnom?" A válasz: nem tudok róla,hogy bármilyen összefüggés lenne a tanítói alapképzés és a tanári osztatlan mesterképzés között. Ha a tanítói után el akarod végezni a tanári osztatlant,annak szerintem semmi akadálya(legfeljebb az,hogy elfogynak az állami féléveid),de ugyanúgy el kell végezned az egész képzést. Bár esetleg az elképzelhető, hogy van egy-két olyan pedagógiai vagy pszichológiai óra,ami a két képzésen ugyanaz,és esetleg el tudod fogadtatni.

Annyit tennék még hozzá a dologhoz, hogy nem vagyok benne biztos,hogy a felsőoktatásba való egy olyan valaki,aki azt sem tudja,hogy milyen szakra jelentkezett.

2018. máj. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!