Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar, matek kompetenciamérés?

Magyar, matek kompetenciamérés?

Figyelt kérdés

Holnap lesz ez a felmérő(8.osztály), és azt szeretném kérdezni, hogy beleszámít ez valamibe a továbbtanulásnál? Csak azért, mert nekünk azt mondta a magyar tanár, hogy aki nem éri el ebben a felmérőben az átlag szintet, annak középiskolákban korrepetálásra kell járnia órák után. Ez tényleg így van?

Válaszokat előre is köszönöm!



2018. máj. 22. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Dehogy van így.

Aki küzd, baromi sokat tanul az adott tárgyra ÉS még így is elég rosszul teljesít, az középiskolában FELTÉTELEZHETŐEN nem fogja saját magától elérni a számára megfelelő érdemjegyet, így ha ezen szeretne javítani akkor a korrepetálásra járás egy lehetséges módszer.

2018. máj. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket nem a saját tanáraid javítják és eredmény is valamikor decemberben lesz. Mindig ezzel riogatnak.
2018. máj. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az iskola eleve nem is tudja lekérni az eredményeidet. Nekünk legalábbis mintha ezt mondta volna anno az ofőnk. Azért mondta ezt a tanárotok, hogy lehetőleg ne baromkodjátok el, ne írjatok hülyeségeket, ne rajzoljatok virágokat/napocskát/akármit a lapra, hanem a legjobb tudásotok szerint csináljátok meg. Elméletileg ugye az lenne a lényege, hogy a gyerekek kompetenciáját, képességeit mérjék ezzel magyarból és matekból, gyakorlatilag meg mivel nem kapnak érte semmit, a gyerekek úgy szórakoznak kompetencián, ahogy akarnak, így gyakran sokkal alacsonyabb pontok jöhetnek ki, mint az a gyerek tényleges képességei alapján elvárható. Ezt megelőzendő a tanárok próbálnak mindent bevetni, hogy a gyerekek komolyan vegyék a dolgot, csak pont a rosszabb eszközt választják, az ijesztgetést, aztán jól bestresszelik őket. Ahelyett, hogy mondjuk elmagyaráznák nekik, hogy ezt azért csinálják, hogy lássák, hogy fejlődnek a gyerekek képességei, összehasonlítják a különböző iskolák tanulóit összehasonlítják - én pl. azon kevés gyerek közé tartoztam, aki alig várta, hogy ki legyen javítva a kompetencia, hogy lássam, fejlődtem-e, meg hogy állok a többiekhez képest, meg végignézegettem azt a sokoldalas összesítést is az ország összes diákjára vonatkozóan, bár anno nem sokat értettem belőle :D Szóval szerintem ha elmagyaráznák a gyerekeknek, hogy miről is szól a kompetencia, hogy fogják fel a dolgot, kevesebb lenne a szórakozó gyerek, idióta válasz, illetve a feleslegesen stresszelő gyerek is. De lehet, hogy csak én gondolom így, mert magamból indulok ki, engem meg mindig érdekeltek az ilyen dolgok:'D
2018. máj. 23. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2018. máj. 23. 07:22
 5/8 Baluba ***** válasza:
100%

Amint előttem is írták, ez nem számít bele semmibe.


Ettől még szerintem egy diáknak nagyon fontos a kompetenciateszt, mivel a teljes közoktatásban töltött idő alatt ezek az egyetlen, képességet, és nem tudást mérő tesztek. Ennek megfelelően az eredményekben nagyjából kijön a haranggörbe. Véleményem szerint ez a legjobb indikátor az összes teszt közül, az érettségit is beleszámítva, hogy mennyire lehetsz sikeres felnőttként.


Tehát azt javaslom, írd meg legjobb tudásod szerint, és a megkapott eredmények alapján helyesebb lehet az önképed, valamint könnyebben fejleszthetsz magadon.

2018. máj. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tom Benko ***** válasza:
@3: De, megkapjuk az eredményeket. A következő évben. Amúgy pedig semmi nem tiltje, hogy a tanár kijavítsa és beírja a jegyeket, egyedül a feladatlaphoz nem tehet hozzá semmit.
2018. máj. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Központilag javítják az Oktatási Hivatalban, nem a saját tanárod.
2018. máj. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6.: Akkor rosszul emlékeztem, valamiért úgy rémlett, hogy a saját eredményeinket csak mi magunk láthatjuk, az iskola pedig egy összesített eredményt. De a leendő iskola is lekérhetné az eredményt? Mert a kérdezőnek inkább ez volt a kérdése, a jelenlegi iskolája nem igazán zavarja, hamarosan úgyis befejezi:'D Meg attól még nem kötelezheti senki semmilyen korrepetálásra, hogy rossz lett a kompetenciája. Azt, hogy a saját tanár is kijavíthatja, tudom (ez nem tudom, hogy még nekem szólt-e vagy mindenkinek), mi jegyet is kaptunk anno a kompetenciára (ezzel se értettem egyet, mert pont az volt a kompetencia lényege, hogy ne stresszeljék a gyereket osztályzással, hanem a legjobb tudása szerint írja meg), de a mi iskolánk erre külön engedélyt kért talán, meg előre tudtunk róla, még próbakompetenciát is kellett írnunk (amúgy a tanárok is utálták ezt a rendszert, nálunk mindenkinek a hócipője is tele volt a kompetencia kijavításával, egyszer ráadásul balhé is volt belőle, mert az egyik tanár belejavított). A kérdező meg nem írta, hogy nekik ilyet mondtak volna, hogy kijavítja a jelenlegi iskola, vagy megnézik. A jövendőbeli iskola pedig végképp nem javíthatja ki... Szerintem:'D
2018. máj. 24. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!