Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tanuljak hatékonyabban?

Hogyan tanuljak hatékonyabban?

Figyelt kérdés
A következő problémáim vannak: Körülbelül 1-2 óra tanulás után elalszok. Függetlenül attól, hogy mennyire próbálok koncentrálni, vagy érdekel a téma. (Pedig normális a vérnyomásom). Nem tudok ,,jól” jegyzetelni, és nehéz nekem kiemelni a lényeget egy szövegből. (Pl.: aláhúzni, pedig értem a szöveget, de ez mégis valamiért nehezen megy). Végül utolsó: nehezen memorizálok. Nagyon nehezen és csak rövidtávon tudok megjegyezni töriből évszámokat, (néha embereket is). Ugyanez igaz a versekre. Mit tudtok ezekre javasolni?

2018. máj. 24. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Ez vagy ócska kifogás, vagy valami betegségben szenvedsz.


De nyugi, ez csak ócska kifogás.

2018. máj. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi a kifogás? Az, hogy 4,4 az átlagom? Vagy az, hogy nem akarok úgy 4-6 órákat ülni a tananyag fölött félig kómásan, mintha 20 perc alatt megtanulható anyagot tanultam? Vagy az, hogy rosszak jegyzeteim, és jobban szeretnék jegyzetelni? Vagy az, hogy töriből majdnem szín ötös vagyok, de egy hét múlva a tu után semmire nem emlékszem, és egy évszám nem jut eszembe? (Egyébként nagyon köszönöm az információban gazdak, értelmes és konstruktív hozzászólásod.)
2018. máj. 25. 05:40
 3/8 A kérdező kommentje:
*tu az tz akart lenni - témazáró
2018. máj. 25. 05:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor ahogy írtam, komoly egészségügyi problémád van.
2018. máj. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Aludj többet. Lehet hogy keveset alszol, ezért vagy fáradt. A jó kipihentség pedig előfeltétele a hatékony tanulásnak.


2. Ne a szöveget huzogasd alá, szerintem az nem jó módszer, unalmas is. Inkább írd ki magadnak egy A4-es lapra minden fejezethez a főbb összefüggéseket, eseményeket, kulcsszavakat, stb.

Én úgy vagyok vele, amit leírok, arra jobban vissza tudok emlékezni.


3. Az évszámokra meg a versekre pedig csak úgy lehet visszaemlékezni, ha rendszeresen ismétled, magadnak is.


4. Hogy állsz a reáltárgyakkal?

2018. máj. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Nem rosszul, de azt se mondanám, hogy zseni vagyok. Legalább négyes vagyok belőlük.

2018. máj. 29. 06:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a lényeget visszamondani magadnak. Aludj legalább 8 órát, úgy, hogy lehetőleg éjfél előtt fekszel le. Igyál sok mentes vizet. Tanulás előtt ne egyél megterhelo ételeket, csak szőlőcukrot es csokit. Továbbá nekem nagyobb vizsgák alatt a gingko biloba kapszula bevált memóriajavítónak. De van olyan szaktársam, aki a memolife max-ra esküszik. Emellett fő motiváló tényező az elhivatottság és akarat. Üdv: harmadéves joghallgató
2018. máj. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! :)
2018. jún. 3. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!