Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért von le a tanár több,...

Miért von le a tanár több, mint 10%-ot a dolgozatomból, mikor hibátlan lett az egész, mert nem azzal a módszerrel oldottam meg, ahogy ő mutatta?

Figyelt kérdés
2018. máj. 25. 09:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Mivel valószínűleg mondta, hogy levon. Megteheti. Nem etikus, de megteheti.
2018. máj. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
12%
Az a kérdés, mi volt a feladat. Matek érettségin akár 0 pont is lehet a helyes megoldás, ha nem követhető a gondolatmenet hozzá.
2018. máj. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1.: nem mondta, hogy bármi ilyesmiért le fog vonni.

Egyetemen vagyunk, azt hittem az az oktatas lényege, hogy ne droidokat neveljenek ki, akik szolgai módon megtaulják, hova hanyat kell kattintani, hanem azt kell preferalni, ha valaki tényleg érti azt, ami az anyag és bármilyen helyzetben tudja alkalmazni. Szomorú, hogy azt értékelik, ha valaki azt sem tudja mit csinál, csak automatikusan oldja a feladatot (aztán ha más a szöveg megakad, mert nem érti, nem tudja valójában alkalmazni).

Az én megoldásom ugyanolyan helyes volt logikailag, módszertanilag, nem véletlenül jött ki az eredmény.

Nem gond, nyilvan ötös lett még így is, csak elszomorít, hogy még egyetemen, 2018ban is ott tartunk, hogy ne értsük meg, hanem robotok legyünk.

2018. máj. 25. 09:33
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Te még jól jártál. Én ugyanezért 1-est kaptam a hibátlan dolgozatomra.

Úgy látszik, büntetik a gondolkodást.

De túléltem :)

2018. máj. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
Ez egy semmitmondó kérdés, nem tudjuk, mi volt a feladat, mi volt a megoldásod, és mi volt az elvárt megoldás. Simán lehet, hogy pont arra megy rá egy tantárgy, hogy módszereket tanítson meg. Pl. ha egész félévben lineáris egyenletrendszerek megoldását tanuljátok Gauss eliminációval, akkor nem jó megoldás, ha az általános iskolai módszerrel oldod meg az egyenletrendszert. Miközben persze az is teljesen helyes matematikailag.
2018. máj. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
5.: egy közgazdasági feladatot részben másim függvénnyel oldottam meg,mint amit ő preferált. Az eredmény jó lett, a módszer logikus, a levezetés is érthető volt.
2018. máj. 25. 10:15
 7/19 A kérdező kommentje:
Igazából csak röhögnék az egészen, ha ez nem azt tükrözné, hogy milyen "ertelmiség" kinevelése a cél
2018. máj. 25. 10:33
 8/19 anonim ***** válasza:
44%

Közgazdasági feladatnál simán az is előfordulhat, hogy a másik módszer nem ad olyan részeredményeket, amiket feltudsz használni az értelmezés során és fontosak lesznek a jövőben.


Amúgy meg mi ez a bizonyítási vágy? Senkit sem érdekel, hogy te tudsz egy másik módszert is...

Ha tudsz, akkor ennyivel több vagy azonban ezt nem kell bizonygatni senkinek, meg ezzel érvelni.


Az életben is számtalan olyan emberrel fogsz találkozni, akiket nem érdekel a te világmegváltó egyszerűbb és gyorsabb megoldásod, ő úgy akarja, ahogy eddig is volt, mivel azt ismeri, abban bízik.

Ha neked meg nem jó, akkor viszlát.


Szóval szokj hozzá, hogy a világ ilyen.

Van amikor csak szimplán be kell fogni a lepénylesőd és úgy csinálni, ahogy azt kérik.

2018. máj. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%
Hát ezt mondjuk én sem értem. Én egyetemen matekon szinte mindig más módszert alkalmaztam, mint a tanár. Nem levont vagy szidott miatta, hanem konkrétan örült neki, hogy van ilyen diákja.
2018. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

8.: a részeredményeim is jók voltak. Nem bizonyítási vágy, egyszerűen így csináltam és kész. Nem volt meghatározva, hogy csak x függvénnyel lehet.

Pontosan, az életben sem nézi senki, csak az eredményt. Az eredményem pedig jó lett.

Nem értem, mi ez az agresszió részedről, hogy le kell valakit szólni, mert nem tetszik neki, hogy szivatják.

2018. máj. 25. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!