Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudtok olyan egyetemet, ahol...

Tudtok olyan egyetemet, ahol Anglisztika BA után angoltanár lehetek?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne, hogy létezik-e olyan bármely egyetemen Magyarországon, hogy Anglisztika BA + elvégzett Magyar Irodalom és Nyelvészet minor után nem 5-6 éves osztatlan tanárképzésen lehessek ugyanezen szakpárból tanár?

Ugyanis valahol olvastam, hogy elvileg mivel nekem már rengeteg kreditem megvan a tanárisok képzéséből, ezért reménykedem abban, hogy esetleg lerövidülne nekem az 5 év ezáltal (mivel el tudnám fogadtatni a teljesített tárgyaim egy részét)

Hogy miért nem mentem tanárira Anglisztika helyett jogosan felmerülő kérdés, de most ebbe nem szeretnék belemenni, a lényeg, hogy most szeretnék tanárira menni ha lehetséges, de már csak 3 állami ösztöndíjam évem maradt, ezért lenne fontos, hogy ne 5-6 évig tartson a képzés.

Nagyon megköszönném, ha tudna valaki segíteni :)



2018. máj. 26. 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az egy szakos közismereti tanárképzés már csak azok számára nyitott, akiknek van pedagógus végzettségük. Te tehát már csak két szakon lehetsz tanár. Jelentkezned kell rendes felvételin 10 féléves két szakos tanárképzésre (pl. magyar-angol szakpárra), s a sikeres felvételi után kreditbeszámítási kérelmet kell benyújtanod, amelynek eredményeként egyénileg állapítják meg a képzés várható hosszát. Egy ismerősöm így végzi ének-zene BA (angol minor) után az angol-ének szakpárt; neki mindent elfogadtak, 5 félév tanulmányi időt állapítottak meg neki. Énekből csak néhány módszertani órája van, lényegében csak angolt és egy kevés pedagógiát-pszichológiát tanul. Ha a magyar-angolt választod, Te is 5 félévre számíthatsz. Javaslom, hogy ha tudod, a biztosabb tárgyelfogadások érdekében oda jelentkezz tanárnak, ahol a BA-t végezted. Ne hagyd ki a mostani pótfelvételit sem, mert 1 év után lesz esélyed átmenni államira, ne várj ezért egy évet. Sok sikert!
2018. jún. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Anglisztika mester után 2 félév alatt lehetsz egyszakos tanár
2018. jún. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!