Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinfós hallgatók körében...

Mérnökinfós hallgatók körében mire fel ez a nagy önteltség?

Figyelt kérdés

Üdv!

Mielőtt letámadnátok, mérnökinfora járok, egy megyeszékhelyen lévő egyetemre.

Az évfolyamon van kb 200 ember, ennek egy jó része nem tudja szerényen kezelni a szakot.

Néhányan olyan szinten elvannak szállva maguktól, hogy valami hihetetlen.

Minden más szakot lenéznek ami nem informatika (még esetleg más mérnöki szakokat, sőt orvosit is).

Értem én, hogy aki elvégzi az jó fizetésre számíthat, és félre ne értsetek, abszolút nem könnyű teljesíteni, de azért nem kéne elszállni.


Nyilván jól esik nekem is mikor kérdezik hol tanulok, és a válasz után csak hüledeznek, hogy az milyen nehéz szak, nekik biztos nem menne. De tudom a helyén kezelni.

És nem csak annyi, hogy másik szakon tanulókat nem nézek le, hanem azokat sem akik nem járnak egyetemre, hanem mondjuk szakmát tanulnak.

Viszont ezt kevés embertől látom viszont, és sokan még a gyér tanulmányi eredményük ellenére is fennhordják az orrukat.


Ettől függetlenül az informatikát szeretem, és azon vagyok, hogy elvégezzem az egyetemet.


De felmerült bennem a kérdés, mire jó ez az önteltség?

Más szakokon is jellemző az ilyen?

20/F



2018. máj. 26. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Más szakokra is jellemző, én jogon kezdtem, na ott aztán volt önteltség. 2 év után szakot váltottam, mert nagyon nem jött be ez a pálya, most logisztikai mérnökin vagyok, itt a közgazdászokat szokták lenézni. Nem tudom mire jó más szakok lenézése, de van rá bőven példa. Mondjuk elég itt is olvasgatni a hozzászólásokat, a mérnöki-infós vonalon tanulók elég lenézőek tudnak lenni, főleg a bölcsészekkel.
2018. máj. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk orvosin is eléggé az megy, hogy lenéznek mindenkit, aki nem orvosis. :D Nagy ellenségek a jogászok és közgazdászok, de a bölcsészeken és a könnyebb/más egészségügyi szakon tanulókon is nagy a nevetgélés (kivéve fok, gytk, velük inkább a rivalizálás megy).

Szerintem amúgy minden komolyabb szakon ugyanez van, valamilyen szinten pedig minden szakon előfordul. (Pl. ápolónak tanuló ismerőseim a tanító, óvónő, gyógyped szakosokat fikázzák folyfon)

2018. máj. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
És mi van azokkal a mérnökinfosokkal, akik a saját szakukat nézik le? Szerintem túl könnyű.
2018. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is mérnökinfón vagyok. Ha kérdezik mit tanulok csak annyit mondok, hogy műszaki területen vagyok. Ha nem faggatnak tovább így el tudom kerülni a számomra kellemetlen helyzetet :D


Gondolom nálatok is elég nagy a bukási ráta. Ha esetleg kibuknak akkor viszont már úgysem lesznek büszkék a szak nehézségére. Ekkor jön az oktatók és oktatási rendszer szidalmazása. Ezek részben vagy bizonyos esetekben jogosak de többnyire a diákon múlik mit hoz ki magából.

2018. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értettem sosem, szerintem kész vicc az egész...kb. mindenki lenéz mindenkit. Én bölcsészkarra járok egy nyelvszakra, minket szinte az egész társadalom fikáz az útépítő munkásoktól kezdve a közgazdászokon át az orvosokig :D Természetesen vannak kivételek és én is ismerek olyat, de azért valljuk be, hogy nem egy ritka dolog. Ebből kiindulva én őszintén szólva arra számítottam, hogy bölcsészkarosok között ez nem lesz jellemző, mert ők tudják, hogy ez milyen szar és, hogy egyesek mennyi baromságot képesek összehordani, milyen sztereotípiák keringenek stb... Valamint én is mindig hülyeségnek tartottam ezt az egészet és sosem értettem, hogy miért kell ilyen módon versenyezni, mikor szinte össze sem lehet hasonlítani két teljesen különböző területet és eleve nincsen semmi értelme. Nekem volt egy ilyen talán túl naív elképzelésem, hogy ha valaki a sok rosszindulatú megjegyzés és a negatívumok ellenére is a BTK-t választja, akkor az valószínűleg azért teszi, mert őt valóban az érdekli és ténylegesen azzal szeretne foglalkozni, ergo boldog és elégedett lesz és azt gondoltam, hogy a boldog és elégedett emberek nem mások életével és annak kritzálásával foglalkoznak....hát, ez nem egészen igazolódott be. Az én főszakomon hála istennek nem nagyon vannak ilyen emberek, de a minoromon és úgy a kar hallgatói között már én is találkoztam olyanokkal, akik lenézik pl. azokat, akik nem végeztek egyetemet. Valamint itt is tapasztaltam olyat, hogy pl. a nyelvszakosok lenézik a szociológusokat, kommunikációsokat, szabad bölcsészeket stb... Sőt, még olyat is hallottam egy barátnőmtől, hogy még a nyelvszakok között is van versengés, mert egyes szlavisztikás, keleti nyelves hallgatók lenézik az angolosokat, németeseket... Borzasztó, mint az oviban :D
2018. máj. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Minden szak nehéz. Egy orvosis nem biztos, hogy eltudna végezni egy gépészmérnökit pl. Egy gépészmérnök meg nem biztos, hogy eltudna végezni egy orvosit. :)
2018. máj. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%
Amúgy a bölcsész szakot azért nézik le, mert semmire se jó. Mi hasznot adsz a világnak belőle? És mit fogsz vele dolgozni? Pl. rengeteg ismerősőm van aki gimi után egyből bölcsészetre ment. A fele gyárban dolgozik munkásként a másik fele, meg elment más szakra tanulni. Ezzel elhelyezkedni nem valami egyszerű.
2018. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első években így van ezzel mindenki. Aztán alábbhagy.

Ahogy az orvosis mondta, minden szaknak vannak rivális- illetve lenézett szakjai. Van amikor ez egész kart érint, lásd bölcsészet. Nem számít.

Furcsa mód viszont, hogy a tánc és zeneművészeti karokat, avagy a Testnevelési egyetemet ezek nem igazán érintik.

2018. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Én mérnökinformatikáról a haszontalan szakokat nézem csak le. Pl.: Kommunikáció, Média ismeret stb..., de amúgy minket is sokan lenéznek. Sokak szemében mi vagyunk a "gyíkemberek", akik 0-24ben a számítógépelőtt ülnek és vastag szemüvegben matekpoénokkal mulatnak Heartstonozás mellet a haverokkal.
2018. máj. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
És azok az emberek gondolják ezt akinkek fogalmuk sincsen a mérnök informatikáról. :D
2018. máj. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!