Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hányas átlaggal vesznek fel,...

Hányas átlaggal vesznek fel, és hányadiktól számítják a jegyeket?

Figyelt kérdés
Az alábbi szombathelyi iskolákban:Horváth Boldizsár,Gépipari,Kanizsai,Premontrei,Nagy Lajos. És minden jegy beleszámít,rajz ének stb az átlagba? Előre is köszönöm.

2018. máj. 27. 21:30
 1/6 anonim válasza:

A HBSZ-t tavaly úgy láttam, hogy nagyon felkapott volt, most idén szerintem kevésbé. Egy erős hármas szerintem mindenképpen kell oda. Ha jól tudom, itt 7-től nézik a jegyeket.



Ellenben a Gépipari-val, ami inkább idén lett felkapott. Tesóm annó kb 3-assal vették fel, de úgy hallottam azért elég kemény suli lett belőle, szerintem oda is kéne egy nagyon erős hármas. (Főleg hogy ilyen felkapott lett) Ha jól tudom, szinten 7.-től nézik a jegyeket.



Kanizsaiba attól is függ, milyen szak. A Kéttannyelvű értelemszerűen a legnehezebb, ott kell felvételi is. Ahová nehéz bekerülni, az még a sima angol szak, sokan jelentkeznek oda. Általában azt mondják, hogy elég egy erős 4 oda, de sok olyat is hallottam, hogy valaki 4,5-6 volt, és mégse vették fel..

A másik ok, amiért nehéz is oda bekerülni, mert: akik az NLG-be vagy a BOLYAI-ba jelentkeznek, azok valószínűleg megjelölik a KDG-t is mentőövként, mivel még az a jó suli itt Szombathelyen. Értelemszerűen ezért rengeteg a jelentkező, egyik évfolyamtársamnak csak 1 db négyese volt (többi ötös), és máris lecsúszott egy 50 helyet az ideiglenes listán. (De persze azt is bele kell számolni, hogy rengetegen ki is esnek, szóval no para azért:)) ) A jegyeket 7.-től nézik.



Premontrei-t nem nagyon ismerem, de az azt tudni kell, hogy vallásos suli, felvételinél el kell menni egy ilyen beszélgetésre, különben nem vesznek fel. Egyébként ahhoz képest, hogy gimi, ha jól tudom egy gyengébb 4-es is elég oda. Gyenge gimi ha jól tudom. Viszont a Premo-s közösségről nagyon sok jót hallottam :D



Nagy Lajos. Az NLG évről évre népszerűbb, baromira meg is látszik, hisz elég nehéz bekerülni. Hát sok sikert ha oda akarsz bekerülni :D 5.-től nézik a jegyeket, egész végig kitűnő voltam, igaz, a felvételmet eléggé elcsesztem (bár tény, hogy ha még pár ponttal, de akkor is átlagon felülit írtam az országos átlagnál), és nem vettek fel se az általánosra, se a természetire, pont a határon voltam. 100-ból 78 pontom volt. Sőt, utólag még meg is akartuk jelölni az angol szakot, de azt mondták, esélytelen ennyi ponttal. Hát mondom, köszi, nem kevés felesleges stressz, szorongás és enyhe depresszió volt rajtam a vállamon ebben a félévben a semmiért.

Viccet félretéve, ha szimpi neked a suli, nyugodtan próbáld meg, de nagyon is készülni kell. Ha kitűnő vagy, akkor is minimum kéne írni egy 65-70 pontos felvételit.



Azt hiszem, ennyi, ha kéne még valami, nyugodtan kérdezz, szívesen válaszolok. (engem amúgy a kdg-ba vettek fel:) )

2018. máj. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És melyik tantárgyak jegyeiből számítják az átlagot?
2018. máj. 30. 14:55
 3/6 anonim válasza:
GT-ről (latinka,gépipari..stb kinek hogy tetszik) tudok nyilatkozni csak. Én anno olyan 4esekkel kerültem be a matek fizikát 3x os szorzóval a magyar német törit 2x-es szorzóval a többi hulladékot meg 1x-essel. 4 es körül simán be lehet kerülni a gépész osztályokra asszem picit nehezebb de 4-esekkel felvesznek oda is. A suli elég jó bár készülj fel ha ide jössz tanárfüggő nagyon az egész hogy épp kihez kerülsz és mennyire lesz szívás vagy éppen nem. 9. év elején szivatás lesz nem kell megijedni pár hónap és hozzászoksz a tanárokhoz meg ők is megenyhülnek a diákok meg nagyon jófejek úgy általánosságban azokkal nem lesz gond.
2018. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
előző GT-s hozzászólással 100%-ban egyetértek, én is oda járok, matek , fizikát nyomasd keményen, 9. év eleje szívás, onnantól sztem tiszta ügy ha túléled az első évet :DD
2018. jún. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hbsz-ben az erős hármas az ügyviteli szakra elég, a többire (a mi évfolyamunkon) kellett egy jó négyes szint. Engem anno 4.6-tal vettek fel közgázra.


(Bár nem kérdés, de ha még nem vagy biztos abban, hogy milyen szakot is szeretnél, ne menj szakgimnáziumba.)


Ha van kérdésed a hbsz-szel kapcsolatban, írj bátra!

2018. jún. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
melyik sulit választottad?
2019. ápr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!