Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmelweis vagy Debreceni...

Hangtorzító kérdése:

Semmelweis vagy Debreceni Egyetem Általános Orvosi karára érdemesebb menni?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! Jelenleg ez életem legnagyobb kérdése, hogy hol tanuljak tovább, a felvételivel nem lesz probléma kb. 460-470 pont körül leszek. Elsősorban orvostan hallgatókhoz szól a kérdésem, mivel Ti láttok bele legjobban ebbe a témába. Mindkettőnek megvannak az előnyei, mindkettő egészen kiemelkedő egyetem és éppen ezért nehéz a választás. Elsődleges célom, hogy kiemelkedő, külföldön is ütős diplomát szerezzek, de az egyetem végére ne legyek totálisan leharcolva. Azt tudom, hogy ilyen szempontból a Semmelweis picit vészesebb, mert a követelmény picit húzósabbra van szabva, de Debreceni diplomával is bárhova el lehet jutni. Légyszíves írjátok le a gondolataitokat, hogy Ti ha újra választhatnátok hova mennétek. Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2018. máj. 27. 21:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
SOTE. Magyarországon a legjobb tudást itt kapod.
2018. máj. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
A SOTE-n végeztem, és ismerek kitűnő kollégákat Debrecenből, Szegedről, Pécsről is. Az orvosi mindenhol húzós, nem emelném ki külön egyiket sem. Szubjektív véleményem szerint a pesti és a szegedi közül választanám az egyiket, de ez inkább érzelmi döntés.:-)
2018. máj. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Véleményed szerint megérte a pesti szenvedés, mármint így visszatekintve változtatnál bármin is?
2018. máj. 27. 22:14
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Magyarországon mind a 4 orvosi kar egyformán színvonalas. Vannak ugyan különbségek az egyes tárgyak között, de végül mindegyiken ugyanazt a tudást kapod meg. Itt ez könnyebb, amott az.


Éppen ezért pont a te szempontjaid azok, amik alapján nehéz lenne választani. Mindkettő ugyanazt a tudást adja. Ha az egyiken le leszel harcolva a végére, akkor a másikon is le lennél. Ha az egyiken nem, akkor a másikon sem. Ez főleg a te képességeiden és személyiségeden múlik.


„Azt tudom, hogy ilyen szempontból a Semmelweis picit vészesebb, mert a követelmény picit húzósabbra van szabva”

Rosszul tudod. Miben is nyilvánulna meg ez?


Ha mindenképp a „külföldön is ütősebb diploma” a cél, és a kicsi különbség is számít, akkor Debrecen.

[link]

employer reputation: 65,9


[link]

employer reputation: 55,4


Tehát azért a Semmelweis 10 ponttal kevesebbet kapott a diploma elismertségére (mellesleg ugyanezen szempont alapján a másik 2 egyetem is Debrecennel van egy szinten, és a SOTE az, amelyik lefelé lóg ki a mezőnyből). Persze az elemző is tévedhet. Meg mindezek ellenére azzal is bárhol el tudsz helyezkedni. Úgyis sokkal inkább az eredményeket fogják nézni, nem azt, hogy hol végeztél.


Az olyanokat meg, mind az első válaszoló, nem érdemes komolyan venni, mivel véleményüket soha semmivel sem tudják alátámasztani, és nem nyilván nem is jártak mindegyik egyetemre, hogy összevethessék. De azért ők megmondják ám a tutit. :))))


Én inkább város alapján választanék. Hol élnék szívesebben, melyik van közelebb, stb. És valószínűleg ez alapján én inkább Pécs és Szeged közt választanék, de ez ugyanúgy szubjektív, mint a 2. válaszoló esetében ;) De a színvonal mindenhol hasonló, és mindegyik magyar orvosi diploma nemzetközileg is magasan elismert.

2018. máj. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

"Véleményed szerint megérte a pesti szenvedés, mármint így visszatekintve változtatnál bármin is?"


Nem. Egyébként nem éltem meg szenvedésnek, könnyen tanulok, bőven volt időm másra is. Nagyon szeretem Szegedet, Pécset is, a tesóm ott végzett, de el kell ismerni, szórakozás, kulturális lehetőségek terén a főváros viszi a pálmát. (Nem, nem vagyok pesti, mielőtt bárki nekem esik.:-)) Rengeteget jártam színházba, moziba, különböző klubokba, alter helyekre, koncertekre, operába, egyszer hagytam magam elcipelni operettre is (enélkül mondjuk tudtam volna élni.:-)) Ahogy végeztem, hazaköltöztem a szülővárosomba, ma is itt dolgozom. Tartósan, pláne családdal nem akarnék a fővárosban élni, de egyetemi hallgatóként ideális.

2018. máj. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Véleményed szerint megérte a pesti szenvedés, mármint így visszatekintve változtatnál bármin is?"


Gondoltam, válaszolok én is erre a kérdésedre, mert pár éve ugyanez volt a dilemmám, Debrecen vs. Budapest. Végül a Semmelweisre mentem és egyáltalán nem bántam meg, de valószínű Debrecent is kb. ugyanígy szeretném. Nekem nagyon bejön a fővárosi élet és az egyetemet is szeretem, bár tény, hogy az első 2-3 év nem volt könnyű. Sok sikert, bármit is válassz! :)

2018. máj. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%

A DOTE ÁOK employer reputation-pontszáma 63.2, a SOTE ÁOK-é (és nem a GYOK-é:-)) 59.6, Szegedé 61 körül, gyakorlatilag elhanyagolható a különbség. Az összpontszám terén már kevésbé, ott erősen a SOTE vezet. Csak a pontosság kedvéért.:-)


[link]

[link]

[link]

[link]

2018. máj. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#3. válaszoló


Úgy hallottam, hogy talán Debrecenben fel lehet osztani a különböző vizsgákat "blokkokra" (sajnos nagyon amatőr vagyok a témában és hülyeséget meg egyáltalán nem szeretnék mondani, így ha bármit félremondok azért előre is elnézést kérek) fel lehet osztani, és ha valami balul üt ki akkor nem kell mindent újraismételni csak az adott blokkon belülieket. És nagyon jókat mondtál, abszolút igazad van, hogy a saját gondolataim akadályoznak meg a választásban, igazából ezért is akarom a lehető legtöbb részletet összeszedni a hallgatóktól, hogy egy valós képet állíthassak össze az egészről.


# 2/3/4


Nagyon szépen köszönöm a jókívánságot! :)

2018. máj. 27. 22:50
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nehéz úgy véleményt alkotni, ha valaki csak az egyik egyetemre járt. Reálisabb képet olyan tudna neked vázolni, aki járt x ideig a SOTE-ra, és x ideig a DOTE-ra is.

Az egy dolog, hogy orvostanhallgatóként persze hallunk erről, hogy mi hogy megy a másik egyetemeken, de attól még nem vagyunk ott.

Én egyébként a SZOTE-ra járok, és ha nem a SZOTE-t választottam volna, akkor egyértelműen a SOTE-t, de ez csak egyéni preferencia. Ha meg nem SOTE, akkor POTE, én Debrecent pl. be sem írtam.

De tényleg ugyanolyan jó mindkét egyetem, mindkettővel jól fogsz járni. Nekem az lenne a legfontosabb szempontom, hogy melyik van legközelebb a lakóhelyemhez, mert nem mindegy, hogy fél-1 óra alatt hazaérsz, ha szeretnél, és minden hétvégén haza tudsz járni akár, ha gond van, a szüleid gyorsan odamehetnek hozzád; vagy órahosszákat kell utazgatnod, és örülsz, ha végül havonta 1x hazamész. Lehet, hogy most nem tűnik fontosnak, egyetem előtt nekem sem volt az, de most már nagyon is. :D

Meg persze az is fontos, hogy melyik várossal szimpatizálsz jobban. Anyagiak esetleg? Barátok, ismerősök?

2018. máj. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
SZOTE-t is rengetegen mondják, és hogy Szeged nagyon jó város, csak az nekem nehezen megközelíthető, mondjuk a barátok többsége Pesten és Debrecenben fog tömörülni, lesz Szegeden is szerencsére szóval barátok terén nincs akadály, inkább azon idegeskedem, hogy melyik egyetemmel járok a legjobban tanulmányilag, meg új barátokat tekintve.
2018. máj. 28. 00:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!