Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A középszintű szóbeli érettség...

A középszintű szóbeli érettségin szigorúan osztályoznak?

Figyelt kérdés

Felvételizek, ebből adódóan a magyar szóbelimnek FULL pontosnak kéne lennie, tehát el kéne érnem 50 pontot. Na most ez nyilvánvalóan lehetséges.. DE! Hogyan értékelik a verselemzéseket? Nagyon félek, hogy lehúzzák az elemzésemet és emiatt nem lesz jó pontszámom. A költők életét szinte teljesen tudom, nagyon sokat tudok róluk beszélni, de a verselemzés... Mennyire szigorúak, mennyire szubjektívek?


Még egyszer mondom: Középszintű vizsgáról van szó, nem emeltről.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. máj. 28. 13:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Max. pontos volt a szóbelim, igaz nem verselemzést húztam.

Olyan verseket kaphatsz, amikkel az órán is foglalkoztatok és átbeszéltétek, ha azokat átolvasod nem lesz gond.

2018. máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
A költők/írók életéből csak keveset kell megemlíteni, épp annyit, amennyi a műhoz szükséges, szóval főként a műelemzésen van a hangsúly. Ezt azért mondom, mert ha pl. túl hosszan kezded kifejteni egy költő életét, nem kaphatsz maximális pontot a tartalomra, mert nem ez volt a feladat. Ha kifejted a kért szempontokat, amik le lesznek írva a tétellapra, akkor nem lesz gond. Lehet max. Én is erre törekszem.
2018. máj. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell beszarni ! Nem szigorúak ! Ha látják hogy tudod meg te is biztos vagy benne menni fog ! HAJRÁ ! sok sikert !
2018. máj. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt megtalálod a vizsgaleírásban az értékelés részletes szempontjait: [link]


Hogy ki mennyire szigorú, az nyilván személyenként változik, tehát nem lehet értelmes választ adni általában (legfeljebb olyat, amit hallani szeretnél), de ezek a szempontok mindenkire kötelezőek.

2018. máj. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
A verselemzésen van a hangsúly , arra figyelj :)
2018. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Full pontos lett :D
2018. jún. 20. 21:29
 7/15 anonim válasza:
Gratulálok 😁 mit húztál? :)
2018. jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Mikszáth Kálmánt húztam irodalomból, és a Bede Anna tartozását elemeztem :)


Nyelvtanból az érvelést húztam :)

2018. jún. 21. 10:56
 9/15 anonim válasza:

Mikszáth-ot enis szivesen huztam volna :)

Nyelvtanbol enis az ervelest huztam 😂✌️👊

2018. jún. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor ugyan azt kellett mondanunk :D. Jó ez :D
2018. jún. 21. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!