Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biofizikaban nehez szamolasok...

Biofizikaban nehez szamolasok vannak? Orvosira szeretnek menni, bioszbol es kemiabol emeltezem . Viszont a matek nem megy jol

Figyelt kérdés
2018. jún. 2. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Orvosis lánnyal laktam pár évig, és nevetségesen semmi az a pár számítás náluk.


Nekem volt a műszaki szakomon egy féléves biofizika és egy hasonló tárgy... na az 1549495x keményebb volt.


Orvosisoknak még integrálni meg deriválni sem kell... nem is értem hogyan lehet ezek nélkül biofizikát tanítani.


Nyugodj meg, csak egy vicctárgy. Hidd el nem emiatt fogsz szopni, mint egy torkosborz :D

2018. jún. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Kedves előző!

Az orvosi nem műszaki tudomány, így amit biofizikában tanulunk, annak nem lényege a műszaki háttér ismerete. :)

De azért ügyes vagy, hogy te tudsz deriválni :D

2018. jún. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor olvasd el újra amit írtam és értelmezd.


Pont azt mondtam, az amit ti tanultok biofizika, könnyű és egyszerű bevezető tárgy. Nem kell hozzá mély matematikai ismeret (de nem is jó igazából sok mindenre)


Pont ez a lényeg, nem ez adja az orvosi nehézségét, és nem ez a feladata egy orvosnak. Kivéve ha kutatással akar foglalkozni, akkor tudnia kell a matekot, különben nem fogja érteni az alap képleteket sem.


Ezzel nem az orvosit degradálom, én is a SOTE-n csinálom a PhD-t.


Egyetértve veled, ez nem egy általános orvos feladata, és van elég nehézség az orvosin. Engem biztos kirúgtak volna egy év után :)

2018. jún. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy orvosis srác mondta, hogy ő biosz-fizikával jött, és konkrétan az egyetemi számonkérések fizikából a középiskolás dogái szintjén voltak. Meg mások is mesélték már, hogy nagyon féltek a fizikától, aztán ez lett kb. a legkisebb problémájuk.

Én egyébként tudok deriválni, vettük az integrálás alapjait is fakton, de teljesen felesleges volt megtanulni. Egy stabil középszintű matektudás és logikus gondolkodás bőven elég orvosira a matek szempontjából. De szerintem a kémia emelt számolásokhoz is ez kell, szóval már csak nem lesz problémád vele. :)

2018. jún. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja kb annyira kell komolyan venni, mint a bölcsészeknek való informatika oktatást.


Alap kémiai logikával összehozható.


Ez azért elvárható egy általános orvostól, mert a terepen is muszáj használni az alap matekot.

2018. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem rémlik, hogy lett volna számolás orvosi fizikából. Kémiából inkább, de azok szerintem a középsulis emelt kémia szintje alatt voltak.
2018. jún. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amire én émlékszem a lakótársamnál, pl enzimes, egyéb fehérjés számolgatások. Tényleg nem vészes, csak képletbehelyettesítés, esetleg a logaritmust kellett tudni hozzá.


Meg hát kémiából gimiben is volt számolás. Kb olyan szint.

2018. jún. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!