Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Véleményt szeretnék kérni...

Véleményt szeretnék kérni mindenkitől, aki tud ezekről az iskolákról hideget - meleget! Milyen iskolák ezek? Többi lent!

Figyelt kérdés

Az álmom hogy jogász lehessek. És voltam pár pályaválasztási napon/beszélgetésen. Gimnáziumba pedig humán tagozatra kell jelentkeznem. A legtöbb iskola pedig Budapesten van. Nézelődtem, és találtam pár iskolát, ami úgy tetszik, de nem tudok róluk semmit. (Vidéki vagyok, kevés ismerősünk lakik Pesten.) Szeretném, hogy aki (ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium, Budapesti Eötvös József Gimnázium, Ady Endre Gimnázium, Berzsenyi Dániel Gimnázium, Facultas Humán Gimnázium) valamelyikéről tud bármit is (legyen az verseny eredmény, tanulási módszer, felvételivel kapcsolatos dolgokat, vagy egyetemre illetve főiskolára való bejutási esély, stb.) az, kérem, ne tartsa magában.

A normális, értelmes és tartalmas választ köszönöm szépen.



2018. jún. 3. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj Pestre utazni jó eredményért. Vidéki gimibe jártam, és párosával vertük le a pesti sulikat az idei OKTV-n szerezve ezzel 100 pluszpontot, amivel arra a jogi egyetemre mehetünk, amelyikre akarunk.
2018. jún. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az oktatas.hu-n a Közoktatás, közintézmények, iskolakereső részen megtalálod az utóbbi évek érettségi eredményeit, versenyeredményeit stb., ami ad egyféle összehasonlítási alapot.

Nekem barátaim az Apáczaiba és az Eötvösbe jártak, mindkettőről csak jókat mondtak! (De az Apáczainak a természettudományos a legerősebb része, persze, a humán is nagyon jó.)

De én se mennék ezért koliba, ha a lakókörnyezetedben is van jó suli. Az emelt érettségire bőven fel tudsz készülni 4 év alatt akármilyen suliban. Kezdettől figyeled a követelményrendszert, és max. a tanárodtól kérsz külön anyagokat.

2018. jún. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az Apácuai és az Eötvös top iskolák, nagyon jók, de nagyon nehéz bekerülni. A Berzsenyi is kifejezetten jó, de az előző kettőnél gyengébb. Ady már csak közepes suli, de amúgy hangulatilag jó. Így ebben a sorrendben írd be aztán kiderül majd hová vesznek fel. Bármelyikből megetsz jogra, ha tanulsz.A Facultasról életemben nem hallottam, nem szerepel rangsorokban...
2018. jún. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazából teljesen mindegy, hogy melyik gimnáziumba mész. Egy kisvárosiból is tudsz ELTEre menni. Ez csak rajtad múlik.


Igazából az is teljesen mindegy, hogy milyen jegyeket szerezel, csak az érettségit írd meg jóra és bárhol bent vagy.

2018. jún. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!