Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt biológia észóbeli...

Emelt biológia észóbeli érettségi milyen nehéz?

Figyelt kérdés
Csak zsenik tudnak max pontosat szóbelizni? Mert úgy hallottam hogy a kémián kedvesebbek szoktak lenni... nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?!? Tényleg ilyen szivatós a biosz emelt szóbeli?!?!?

2018. jún. 5. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mennyire. Nekem nem lett max pontos a biosz, de ahhoz képest, amennyit tudtam...kb. az elején tök baromságról beszéltem, kaptam 32 pontot, mert rávezettek a helyes megoldásra és segítettek a kérdésekkel. Szóval szerintem nem szivatós, hanem próbálnak segíteni, amennyire tudnak.


Ha pedig jó tételt húzol, amit kensz, vágsz, akkor nem lehet baj.


Nem arra mennek, hogy minél kevesebb pontod legyen.


Kémián 50 pontos lett tavaly a szóbelim, de ott mázlim volt, mert olyan tételt húztam, amit tudtam kb. és a függvénytáblázat is sokat segített. Ott már kevesebbet kérdeztek...de ott is volt olyan, amire először hülyeséget mondtam, de aztán a tanár rávezetett.


Szerintem jóindulatúak alapból és megpróbálnak belőled minden tudást kipaszírozni, amire pontot adhatnak.

2018. jún. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm ez nagyon megnyugtató volt!

Ha esetleg még vannak hasonló tapasztalatok még bátran jöhetnek😊

2018. jún. 5. 21:14
 3/5 anonim válasza:
100%
Tegnap voltam, nagyon segítőkészek voltak a vizsgáztatók :) Az A tétel az állatok szaporodása, a B pedig a baktériumok és az immunrendszer volt, ahhoz egy kis mesét kaptam. :) Az volt a segítő anyag
2018. jún. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi😊
2018. jún. 8. 11:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nehézsége abban rejlik, hogy nem tudod, milyen tételt húzol, olyan témából, ami megy, vagy olyat, ami nem igazán.. Nekem max. pont lett egyébként, pedig elvileg nehezet húztam. Az A tétel vírusos-bacis volt, a B meg idengrendszeres-hormonrendszeres, az agyalapi mirigyről beszéltem sokat meg a mellékvesekéreg hormontermeléséről, a negatív visszacsatolásról stb.. Nekem ez a kedvenc témám, úgyhogy élveztem, de sokan nem értik az idegrendszert, az előttem szóbeliző is idegrendszeres témát kapott, de csak a földet nézte, azt se tudta, mit mondjon.. Neki amúgy a szemről kellett volna beszélnie, meg szintén az agyalapi mirigyről valamit.
2018. jún. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!