Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vajon várható pontcsökkenés?

Vajon várható pontcsökkenés?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azért teszem fel ezt a kérdést, mert lehet valaki jobban tájékozódott vagy esetleg tapasztalt már a környezetében hasonlót. Szóval tavaly a zalaegerszegi gyógytornász szakon 301 pontról 334-re emelték a ponthatárt. (Én nagyon ledöbbentem, szerintem ez olyan sok). Sajnos ekkora emelésre nem számítottam, így a nyelvvizsgámmal együtt amit tavaly szereztem meg sem lett elég a pontom. Idén erre a szakra most kevesebben jelentkeztek, akkor szerintetek most várható minimális csökkenés? Megnéztem a felvi.hu-n pár szakon az elmúlt évek statisztikáit és azt vettem észre, hogy amikor többen jelentkeznek nő a ponthatár amikor pedig kevesebben akkor csökken, de természetesen nem minden esetben. Esetleg valaki hallott már olyanról, hogy 10-15 pontot is csökkent egy évben az adott szakon a ponthatár? Bár tudom kár ezen előre agyalnom, csak érdekelt, hogy valaki esetleg tapasztalt-e már olyat, és hogy vajon nem lehetetlen-e, hogy csökken a ponthatár.

2018. jún. 6. 13:19
 1/2 anonim válasza:
Szia, elvileg a felvételizők eredményétől is függ a ponthatár, szóval esélyes. Hány pontod van?
2018. jún. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Még nem tudom biztosra, mert emelt szinten újraérettségiztem irodalomból, biológiából pedig középszinten, és azoknak a szóbelije még csak ezután lesz. Szóval attól is függ, hogyan teljesítek azokon, de ahogy számolgattam, elemezgettem kb. 325-330 között lesz. Legalábbis remélem. :)
2018. jún. 6. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!