Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatikusok, egyetemisták!...

Informatikusok, egyetemisták! Programozás mennyi idő?

Figyelt kérdés

Üdv!

Egy elég kellemetlen helyzet áll fent. Első éves mérnökhallgató vagyok.

Félév közben egy jó darabig bejártam előadásra és gyakorlatra, majd kb az utolsó egy hónapban már nem, mert úgy láttam idén nem lesz meg a tárgy (programozás).

Viszont most az a szerencsétlen tényállás áll fent, hogy már csak azokra a kreditekre lenne szükség, és nagyon jój lenne megcsinálni.


Aki már korábban teljesítette a tárgyat, mit gondol általában mennyi idő szükséges annyira elsajátítani, hogy a vizsgám kettest szerezzek. Tehát nem nagyon mély elsajátítás, nem a programozás nüansznyi trükkjei, hanem "csak" az a tömör lényeg, ami kell a kettes szinthez.

A nyelv C++. Tudom, hogy sok függ a hallgató képességeitől, és szorgalmától. Képesség tekintetében egy átlag hallgatónak mondanám magam, szorgalmam sajnos kisebb, de most minden időmet erre szánnám.

Ki mit mond, mennyi idő készülés kell ehhez. (Pár válasz után leírnám, nekem mennyi időm van rá)



2018. jún. 7. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
BME Bevezetés a programozásba II.?
2018. jún. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez egy könyvcím amivel felkészülhetek?

Egyébként nem BME-re járok, hanem egy vidéki egyetemre, első éves programozás az anyag. Állítólag nem akkora gond, hogy nem jártam be végig, vannak akik becsülettel bejártak és saját elmondásuk szerint nem volt értelme, mert a vizsga más volt (nehezebb).

A lényeg, hogy ha már más tantárgyra nem kell készülni, csak erre éjjel-nappal, akkor mennyi idő kell a minimum szinthez?

2018. jún. 8. 00:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha magán korepetítorral készülsz a vizsgára célzottan akkor a felkészülés idejét le felezheted/harmadolhatod.
2018. jún. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha megérted hogy mi folyik milyen parancsnál és látod a rendszert akkor jóval kevesebb mintha bemagolod.

Illetve nem mindegy hogy egy parancsot kell kiíratni vagy kell egy útvonaltervet csinálni a megadott feltételeknek megfelelően:)

2018. jún. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Annyit elfelejtettem leírni, hogy magolni nem kell, mert a vizsgára hivatalosan bevihető nyomtatott segédlet. Tehát az egész éves anyagot kinyomtatva belehet vinni, könyvet szintén, sőt ha magunknak legépelünk kódot vagy bármilyen segítséget, az is megengedett.

Tényleg csak a megértésre és az ismeretek alkalmazására van szükség ezen a vizsgán.

Tehát ennek fényében kell készülni is.

2018. jún. 8. 13:36
 6/7 anonim válasza:
0%

Ilyenkor bezzeg egy rohadt programozó se téved erre, ilyenkor kißott kevesen vagytok hirtelen, nincs programozó, stb-stb.

Ha segíteni kéne egy szerencsétlenen.


Egyébként meg nincsen a világon túltelitettebb szakma a tiéteknél.


Barátomat ismerve - közös lakásban vagyunk, ő elektronikus zenével szeretne foglalkozni, viszont emiatt neki is gyorsan meg kellett egy min. szinten programozni tanulnia - válaszolok, bár már lehet, hogy késő:

Ha éjjel-nappal ráfeküdsz, s legalább van egy elképzelésed, referenciád, pár mintád arról, hogy ott milyen feladatot fognak feladni, akkor pár nap alatt - úgy egy szűk hét alatt felkészülhetsz. Viszont akkor nagyon intenzíven kell tanuljad, egyfolytában gyakorolnod, mindenféle kis apró gyakorló programokat írjál amik csak 1-2 hülyeséget, de jól megcsinálnak... egyfolytában fórumoznod róla, Wikis szócikkeket olvasnod, felkeresned a kompetens ismerőseidet s szüntelen őket faggatni...

Szóval úgy 5 nap, de az akkor 5×16 (MEGFESZÍTETT munka)órát jelent, akár úgy, hogy éjszakázol.


Utólag is sok sikert!

2018. jún. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Privát üzenetben kaptam segítséget, szóval még nem késő.

Köszönöm egyébként a válaszodat, bár nem gondolnám, hogy nagyon telített lenne ez a szakma.

Mármint lehet sokan végeznek ilyen-olyan OKJ-s képzéseket, amikben valamilyen úton módon szerepel az 'informatikus' szó, de azért az egyetemi képzés más.

Ahogy hallom és nézem az álláshirdetéseket biztosan van szükség informatikusokra, de ez még úgy is pát év mire esedékes lesz.

Köszönöm, minden jót neked is!

2018. jún. 10. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!