Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hányt tételt volt amit nem...

Hányt tételt volt amit nem tudtatok egyátalán?

Figyelt kérdés

Amikor szóbelire mentetek hány olyan tétel volt amit egyátalán nem tudtatok vagy max eltudtátok modnani miről szolt, de egy szót sem tudtatok volna hozzá szolni?


Kihúztátok?


Ha igen mi történt?


Én honap megyek emelt szóbelire én 1 ilyen tétel van, szóval kicsi az esélye, de megtörténhet.



2018. jún. 8. 00:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Emelt törire 2 volt, amiről semmit nem tudtam, államvizsgán 54-ből szintén 2. Egyik alkalommal sem húztam ki ezeket, az emelt törim 80% körül lett, az államvizsgám 5-ös.

Egy pénzügy vizsgán fordult elő, hogy 20 tételből 1-ről egy szót sem tudtam, sikerült is kihúzni, megköszöntem a lehetőséget. :D De legalább legközelebbre csak azt az 1-et kellett megtanulni, a többit már tudtam.

2018. jún. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Elég régen jártam már suliba, de talán nem gond.


Ritkán, de volt ilyen. Az érettségire már nem emlékszem, de voltak erősen problémás tételek, aminek a megtanulására már nem került sor (sosem kezdtem korán a tanulást, mindig rém lusta voltam). Nem sok, de akadt. Szerencsém volt, a többi tételt elég jól tudtam s olyat húztam. Bár érettségin mindenkit átrugdostak, a legbénábbakat is. Egyetemen pedig lehet menni újra és kész. Egyszer kaptam olyat, amit nem tudtam, tanultam még rá és egy hét múlva meglett négyesre...? Valami efféle, már nem is emlékszem a tárgyra.


S volt egy borzalmas tárgy, amit nem is értettem, mert kísérletileg kihagyták azt a matekot, ami ezt elősegítette volna. Magolós képletek, á... 3 hétig tanultam rá (szerintem ezen kívül 1 hét volt a max., amit vizsgára készültem) s pár tételről lövésem sem volt. Közepes tételt húztam (amit nem tudtam jól, de azért valamennyire), hármast kaptam rá? Kettest? Mindenesetre elégedett voltam, hogy nem húztak meg :D.


A többi tárgy logikus volt, nem sok problémát okoztak, max. a hangulatember profok, de túléltem azokat is. Páran viszont kibuktak, van ez így s eleve túl sokan voltunk abban az évfolyamban.


Aggódni felesleges, az biztos, nem old meg semmit. S aki nem tud éjszakázni, az ne is próbáljon tanulni már, bár én egyszer megszegtem, szerencsére könnyű tárgy volt, mert agyam az nem igazán volt, szinte teljesen aludtam közben.

2018. jún. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Érettségin voltak a magyar tételek.

Irodalomból 2-t ha tudtam, nyelvtanból 1-et se.

Irodalomból kimakkoltam az 1-iket, nyelvtanból meg teljesen mást kezdtem el mondani mint az igazi:D


Tegyük hozzá hogy nekünk még június 6.-án még simán változtatott a tanár a tételeken.

2018. jún. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

anno érettségi...történelemből 2db tételt tanultam meg - Róma és Görög - Rómát húztam, magyar irodalom és nyelvtan..irodalomból csak Antigonét tanultam meg + ember tragédiáját...Antigonét húztam :-) nyelvtanból semmit nem tanultam a tételek címét se tudtam...a tanár mondta el helyettem a tételem :-) Angolból egy yes és elégséges :-) Informatikából valami táblázatot kellett csinálni.....


Egyetemen már minden tételt megtanultam minden tárgyból :-)

2018. jún. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy volt, amire azt mondtam, ha azt húzom, visszateszem - mivel mindig majdnem kitűnő voltam, valószínűleg elég nagy megrökönyödést váltott volna ki:D, és szerintem nem is tettem volna vissza, és összehoztam volna belőle valami (egész jót). De rettentően izgultam, és ez a "döntés" valahogy lenyugtatott.

Aki megtanul X tételt, nem igaz, hogy +1-et már nem tud minimálisan megtanulni. Szerintem felelőtlenség úgy vizsgázni menni, hogy van, amiből semmit sem tudsz.

2018. jún. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5# Persze minimálisan tudom, de pl.: a tételnek egy kicsi része nincs meg. Kb az 1/8 része, mert idén megváltoztatták egy kicsit a szóbeli követelményeket ebből a tantárgyból.


Az a rész ami meg van az kbra megy, de tényleg rettenetesen sikerülne ha kihúznám.


Most inkább aludtam egy jót, minthogy tovább tanulntam volna.

2018. jún. 8. 10:16
 7/12 anonim ***** válasza:

Még érettségin idegennyelvű tárgyakból is kellett érettségiznem,arra semmit nem készültem. Valamint a nyelvtan tételeket nem igazán tanultam meg. Nem tudom hogyan,de amiket húztam mindenről tudtam logikusan beszélni így 4-est kaptam azokból amikre nem készültem.

Egyetemen így évközben ,ha van szóbelis tárgy valamiért elsőre mindig úgy megyek el ,hogy nem igazán készülök eddig mindig átengedtek kettessel. Államvizsgára szeretném az összes tételt megtanulni ott nagyobb a tétje,míg egy vizsgára következő héten már mehetek,államvizsgára már csak fél évente,azért az nem mindegy.

2018. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még annyi eszembe jutott,hogy középsuliban okj-kat is elvégeztem ott is rengeteg tételt kellett volna megtanulni és semmit nem készültem,csak puskát vittem meg a telóm, így azokat is sikeresen 3-as elvégeztem :D
2018. jún. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nem nagyon van, hogy semmit sem tudsz mondani. Az angol kb vicc volt, magyarból megkaptuk magát a művet is, a legtöbben benne van egy 1-2 oldalas összefoglaló én pl az eletrajzot szó szerint irtam ki a könyvből és elmeséltem, hogy mi a sztori. A nyelvtan is kb vicc, kapsz hozzá forrást és ha minimálisatln segít a tanár akkor kb lehetetlen megbukni. Töriből szintén csak a forrásból össze lehet szedni a minimum pontokat. Emelt bioszon és kémián voltam még, ott is van forrás és van olyan feladat amihez csak ki kell keresni az adatokat. Az első kemián (2x voltam) kb semmit nem tudtam és még így is 27! pontot össze tudtam szedni.

Szóval ha valakinek van egy kis esze az nem nagyon tud megbukni. Nálunk volt aki földrajzból úgy nem bukott meg, hogy nem tudta mi USA északi szomszédja...

2018. jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9# Emelt informatikán csak kb ennyit kaptam.:


Hálózaki kommunikáció.

Szabályai, irányai, formái. (persze ezt a 3 felelési szempontot mondatokba voltak bele szerkesztve.)


Így kb 3 sornyi szöveket kaptam. Ha nem tudtam volna semmit sem a témáról egyátalán nem tudtam volna kiokoskodni.


Persze ez a téma könnyen ment és mindent maximálisan elmondtam. Egyedül az előadás módom miatt húznaknak le pár pontot.

2018. jún. 8. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!