Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért csak 100 pont a tanulmán...

Miért csak 100 pont a tanulmányi pont?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam hogy max 200-at lehet kapni
2018. jún. 10. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

100 a középiskolai jegyekre

100 az érettségi átlagra

2018. jún. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és nagyon jónak kell lennie az érettséginek hogy 100 meglegyen?
2018. jún. 10. 18:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az érettségi átlaga ér 100 pontot, akkor 100 pont eléréséhez 100%os átlagnak kell lennie.
2018. jún. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát ahhoz albert einsteinnek kell lenni. :DDDD Itt jön ugye az mikor meglátszik hogy szar az oktatás.
2018. jún. 10. 18:46
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Tényleg sz*r az oktatás: középszintekből 90+%-os érettségi átlagot simán lehet hozni, az érettségi 60%-a az általánosban is elvátható tudáson és készségeken alapszik, sokszor még tárgyi tudás sem kell hozzá:(((
2018. jún. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
21%

Utolsó: fizetett fideszes reklámot hallhattunk...

Ja elit iskolákban ahová sznobok járnak ott esetleg.Sajnos manapság csak azok is kerülnek be felsőoktatásban. De egy vidéki szakközépben vagy gimiben erre a 90+-ra kevés az esély,mert az oktatas szint alatt van.

Nekem 2 nyelvizsgám van középfokú,de nem tudtam bekerülni mivel úgy felvitték a ponthatárt,önköltségest megfizetni meg nem tudom.

2018. jún. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: hallottál már az otthon tanulásról. Én azt csináltam, pedig jó suliba járok, tudod mindenki ugyanazokból a könyvekbôl tanul manapság. Kérdezô: ha száz pont a macimum, nem a maximális teljesítményt kéne annyival pontozni? Nem értem a logikai meneted.

Mindenki: pont ezért ilyen magas a ponthatár. A vidéki iskolákban gyengébben osztályoznak mind évközben, mind érettségin, bekerülnek az egyetemre és az elsô félévben kiesnek. Ez legalább valamennyire kiszûri az ilyen embereket. Sokszor olyan más emberek nem kerülnek be, akik jobban teljesítettek érettségin, de a szigorú osztályozás miatt ami a gimiben történt az évek alatt lerontják a pontjaikat.

Üdv: egy elit suliba járó sznob

2018. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!