Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan szokott zajlani,...

Hogyan szokott zajlani, kinézni egy egyetemi pótfelvételi? Maradnak a választási lehetőségek közt normális egyetemek, normális szakok?

Figyelt kérdés
Utolsó pillanatban mentem középfokú nyelvvizsgára, amit elbuktam, így ugye elestem a 28 ponttól, amivel együtt ugrott a Corvinus. Nemzetközi tanulmányok szakot jelöltem meg az összes bejelölt helyen, a BGE-re felvesznek, mivel oda minimum határ kell. Ha mindkét tárgynál jól teljesítek, 360-370 pontom is összejöhet. Kinek van bármi pontos infója, tapasztalata a pótfelvételiről? Nem szeretnék annyira a bge-re menni, elég rosszakat hallottam róla, bce-n viszont egyik szakra, ami olyasmi ami szóba jöhetne, nem ilyen alacsony a határ, év kihagyása nem játszik. Szokott maradni jó egyetemekre is hely a pótfelvételin, vagy csak nagyon lehetetlenekre?

2018. jún. 10. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:
a megmaradó helyeket mindenhol kiírják. 1 helyre lehet jelentkezni asszem, viszont az biztos hogy kizárólag fizetősre. de ezek mind le vannak írva a felvin.
2018. jún. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
Pot felvételin minden szakra tudsz jelentkezni de csak fizetősön!!!
2018. jún. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nem minden szakra. csak azokra, amiket kiírnak a pótfelvételi eljárásban.
2018. jún. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
DE azt ugye tudod hogy pótfelvételin nem lehet alacsonyabb a ponthatár mint a rendes eljárásban? És igen szokott, de ugye csak fizetősre.
2018. jún. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, valamennyire tájékozódtam ezzel kapcsolatban, sajnos egyébként is fizetősre terveztem menni, szóval ez a része nem akadály, csak érdekelt volna, konkrétan milyen szakokra maradt hely például tavaly.
2018. jún. 11. 15:39
 6/10 A kérdező kommentje:
Az ELTE ponthatára tavaly 336 volt, én mint említettem a nyelvvizsga miatt csúszom le a BCE-ről, és nem jelöltem meg az elte-t amit már bánok. Tavaly volt pótfelvételi oda is erre a szakra, idén mennyi erre a valószínűség? Illetve mi a menete ennek?
2018. jún. 11. 16:15
 7/10 anonim ***** válasza:
A bge-t megjelölted? Nem úgy van, hogy csak akkor csinálhatsz pótfelvételit ha egyik megjelölt szakra sem vesznek fel?!
2018. jún. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vissza lehet vonni szakokat, az összeset tudtommal és akkor nem vesznek fel sehova és pótfelvételi.
2018. jún. 11. 22:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Amúgy eleve a nemzetközi tanulmányok szakhoz kell majd mester, vagyis ennek így van értelme. Gondolom te is így tervezed. Lehet érdemes lenne megjelölnöd egy olyan szakot ahonnan tudsz menni NT mesterre és a ponthatár is teljesíthető


Nézd vissza több évre visszamenőleg hogy hogy alakultak a pótfelvételi pontok és azt is hány embert vettek fel.

Ebből már tudsz következtetéseket levonni


[link]

2018. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt a BGE NT tanterve (is):

[link]


Nyelvet egész jól tanulhatsz. Ha jól tanulsz csomó ösztöndíjra tehetsz szert, és akár gyakornok is lehetsz, még akár minisztériumban is. Jó kapcsolatai vannak a BGE-nek.

2018. jún. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!