Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan kéne használni a...

Hogyan kéne használni a történelem atlaszt érettségin?

Figyelt kérdés
Nemsokára szóbeli. Hogy kéne használni? Sol olyan sztorit hallok, hogy a térkép segítsége miatt egy csomó jó pontot szerzett a szóbelin. De hogy? Én egy mondatot sem tudok kiírni, nekem nem segít semmit..

2018. jún. 11. 12:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Éppen ezt mondom, hogy a térkép nem arra van, hogy aki egy szót sem tud, az majd ír egy fullos vázlatot vagy, ahogy te írod "mondatokat". Vannak tételek, dolgozd ki és tanuld meg! Emellé pedig ott van SEGÍTSGÉNEK az atlasz.
2018. jún. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
72%
ha jól emlékszem, pont az ipari forradalomnál a térkép körül voltak képek a találmányokról évszámmal! ha a kedves kérdezőnek ez nem elég egyértelmű, akkor sajnálom
2018. jún. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként tényleg ez rémlik nekem is. Ezek szerint akkor a kérdező ki sem nyitotta a térképét. :)
2018. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ja ki sem nyitottam a térképet, azért írtam azt, hogy mondatokat sem tudok írni.. Egyébként mostmelyik direkt megnéztem az ipari forradalmt, vannak évszámok és diagramok is, nekem mégsem segít semmit.. És mielőtt elkezdenétek, hogy "Azért mert sötét vagy" "Minek érettségizel?!" A többi érettségim mind egész jó lett, a magyarom is 84% lett, jól sikerült a szövegértés is. De a leggyengébb a töri lett az írásbelin, ott sem segített semmit az atlasz.
2018. jún. 11. 18:50
 15/21 A kérdező kommentje:
Most direkt megnéztem* (folyton bead ilyen random hülyeséget a telóm írás közben)
2018. jún. 11. 18:52
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
hát erre most mit mondjunk? ha ennyire nem megy, akkor kérd meg a szüleidet, rokonaidat, osztálytársaidat, hogy segítsenek
2018. jún. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Az lesz, nincs már más választásom.
2018. jún. 11. 18:56
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként mostmelyik direkt megnéztem az ipari forradalmt, vannak évszámok és diagramok is, nekem mégsem segít semmit."

erre csak azt tudom mondani, hogy ha megtanultad volna a tételt, akkor segítenének

2018. jún. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy érzem, hogy neked az a bajod, hogy fogalmad sincs mik vannak a tételben és ezért nem mond semmit a térkép. Az első az, hogy tudjad az anyagot, legalább vázlat szintjén. Utána jöhet a térkép, amikből plusz információkat tudsz kiszedni (korábban már írtam rá példát) és hozzáteheted a feleletedhez. Az történelem nagy része egyébként arra megy rá, hogy mennyire tudsz logikusan következtetni az előtted lévő forrásokból.
2018. jún. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként földrajzon se használtatok atlaszt? Az is segíthet esetleg, ha arról van emléked.
2018. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!