Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételinél a tanúsítványt...

Felvételinél a tanúsítványt is figyelembe veszik?

Figyelt kérdés

Szóval, az a helyzet, hogy olaszból van egy közép és nemsokára meglesz az emelt érettségim is, de nem igazán tudom eldönteni, hogy melyik eredményt kérjem a bizonyítványba.


A közepem 97%, az emeltem viszont eléggé gyenge, az írásbeli 85 lett, és a szóbeli ezen csak rontani fog sajnos :(


Beadtam a jelentkezést olasz szakra is (bár ezt csak második helynek jelöltem), ahol ugye követelmény az emelt érettségi olaszból. A kérdésem az lenne, hogy ha a közepes eredményt kérném a bizonyítványba, és az emelt tanúsítványon lenne meg, akkor azzal még ugye nem fognak elutasítani olasz szakról, jelentkezhetek oda is?


Valamint, az emelt ugye plusz pontnak számít. Anglisztika az első hely nálam, ahol az olasz, magyar, töri lehet a második beszámítható tantárgy. Ha a közép olasz eredményt kérem a bizonyítványba, akkor még attól az emelt eredményem beleszámít a plusz pontokba?


Remélem, érthetően írtam le, és tud rá valaki válaszolni, mert nagyon félek, hogy nem vesznek fel, ha rossz lesz az emeltem és és nem kapok érte plusz pontot ><



2018. jún. 11. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy tanúsítványon van-e vagy az érettségi bizonyítványban, és nem neked kell kérned, hogy valamelyiket beszámítsák; szépen feltöltesz mindent, és a számodra legkedvezőbb módon fogják a pontokat számolni.

Egyébként meg ott a pontkalkulátor, beírod az összes lehetséges módon az adatokat, és kiadja az eredményeket, ebből te is meg tudod ítélni, hogy melyik a legjobb.

(Én csak azt nem értem, hogy aki egyetemre akar jelentkezni, annak hogy a franca nincs egy általános tájékozódottsága ezügyben? Ne vedd magadra, Kérdező, rengetegen vannak így.)

2018. jún. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennek a tanúsítvány vagy bizonyítvány dolognak egyedül akkor lehet jelentősége, ha már rendelkezel érettségivel és utána csinálsz mondjuk egy szintemelőt az egyik tantárgyból, amiről olyankor már csak tanúsítványt kapsz. Ugyanis a tanulmányi pontok egy részét az érettségi bizonyítványban szereplő eredmények átlaga teszi ki, ami max. 100 pont lehet. Tehát, ha öt tárgyból érettségiztél és utólag csinálsz pl. egy angol emeltet, akkor azt az emeltet már nem fogják neked a tanulmányi pontokba beszámítani (de ettől az érettségi pontokba még beleszámít és a plusz pontot is megkapod érte), mert ugyanúgy az "eredeti"/első/a bizonyítványban lévő eredményeket fogják átlagolni. Ennek oka, hogy a tanulmányi pontok a jelentkező középfokú tanulmányainak teljesítményét tükrözik.


Ha te előrehozottan tettél egy középszintű érettségit, amiről kaptál egy tanúsítványt és a rendes érettségikor pedig szintemelőt írsz, akkor úgy a két eredmény közül a jobb százalékos eredmény beszámítható a tanulmányi pontokba függetlenül attól, hogy az eredmény az érettségi bizonyítványban vagy az azzal egyidejűleg kiállított tanúsítványban szerepel.

2018. jún. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!