Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elvégzem a tanárit hogy...

Ha elvégzem a tanárit hogy van ez?

Figyelt kérdés

Már bőven benne vagyok a képzésben. Ha végzek mint középiskolai tanár (a mostani rendszerben az 5+1 éves), de általános iskolába (tehát felső tagozatot tanítanék) vesznek fel, akkor kevesebb a fizum, mintha gimiben/szakgimiben tanítanék?


Azért merült fel bennem a kérdés, mert megnézve az álláslehetőségeket a szakpáromat (angol, töri) főleg általános iskolákban keresik.



2018. jún. 11. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Ha középiskolai tanárként végzel, akkor nem taníthatsz általánosban. Nem véletlen, hogy más-más a képzés.
2018. jún. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Dehogy más..

Mármint a középiskolás képzésen lévők ugyanazokat az órákat megcsinálják, mint az felsős tanárok. Annyi a különbség, hogy középsulis két félévvel tovább tart és emiatt vannak plusz tárgyaink. De amit egy 'felsős' angoltanár tud pedagógiai-szakmódszertani tekintetben, azt tudja a középiskolai is.


Első, nem tudom miről beszélsz.

2018. jún. 11. 15:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy kevesebb lesz a fizetésed, nem. A középiskolait végezd el mindenképp, azzal lehet általánosban is tanítani, ahogy látom, viszont általános iskolaival NEM lehet középiskolában. Tökön szúrom magam, még szerencse, hogy én a régebbi rendszerben csináltam, ahol nincs ilyen szarakodás, hanem csak simán tanári diplomát adtak.
2018. jún. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első, úgy látom, nem igazán vagy otthon a témában. Ez persze nem baj, csak nem tudom, hogy ha valaki nem ért valamihez, akkor minek ír le egy rohadt nagy baromságot. Maradtál volna csendben.

Ezt ugyan alapból nem írtam volna le a válaszban, mert feltételeztem, hogy a kérdező tisztában van vele. Tessék: aki a középiskolai tanárit végzi el, az taníthat általánosban és középiskolában is. Aki az általános iskolait, az csak általánosban (ezért az én meglátásom szerint értelmetlen általános iskolait végezni, én is a középiskolait tervezem elvégezni, bár még odébb van az elágaztatás). Természetesen a legújabb rendszerű, osztatlan tanárképzésről beszélek, a régi és a bolognai rendszert most nem keverném ide, meg azokat a tárgyakat sem, amikből az osztatlanon nincs külön közép- és általános iskolai. A kérdés nem erről szólt.

Kérdező! Sajnos az a helyzet, hogy fogalmam sincs. Szerintem(!) nem lesz kevesebb.

Ahol a régi rendszerben tanultaknál van hasonló megkülönböztetés, annak az alapja a végzettség (főiskolai végzettségű kereshet kevesebbet, mint egyetemi végzettségű), nem pedig az, hogy konkrétan hol tanít.

2018. jún. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bértábla alapján kapod a fizetést, azaz igazából a pénz szempontjából teljesen mindegy, hogy középiskolában vagy általános iskolában tanítasz. A fizetést nem az iskola típusa, hanem az határozza meg, hogy hány évet tanítottál, és hol tartasz a szamárlétrán a bértáblában (és egyéb kiegészítések, pótlékok, osztályfőnökség adott esetben stb.).


Egyetemi végzettséggel 5. osztálytól 12. osztályig (vagy az iskola típusától függően további évfolyamig, ha van) taníthatsz.


Érdekes, hogy tanári szakon vagy, "már bőven benne a képzésben", és nem vagy tisztában ezekkel.


Egyébként valóban igaz, hogy sokkal nagyobb eséllyel fogsz általános iskolába bekerülni kezdő tanárként, mint középiskolába. Ha nincsenek kapcsolataid, nincs protekciód, akkor igazából nagyon nagy szerencse kell ahhoz, hogy középiskolában taníts. Egy jó középiskolában fű alatt intézik el a tanárpótlást, tehát ha üresedik egy állás, már előre le van rendezve, hogy ki a köv. tanár, ismerősök útján lerendezik ezt. Az álláshirdetést csak azért teszik fel, mert a törvény előírja, te hiába jelentkezel rá, vagy nem is reagálnak rá, vagy behívnak kíváncsiságból interjúra, aztán pedig nem fognak reagálni. Majd meglátod. Szóval törődj bele, hogy nagy eséllyel általános iskolában fog indulni a karriered. Ha tanácsra van szükséged vagy még kíváncsi vagy valamire, írj nyugodtan privátban.

2018. júl. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Így is meg van különböztetve a középiskolai és általános iskolai tanári. 6. félév végén kell választani, az általános iskolai össz-vissz 5 év, a középiskolai 6 év.

Igen, benne vagyok a képzésben és tudom, hogy így van.

2018. júl. 11. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!