Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi esélyem van bekerülni...

Mennyi esélyem van bekerülni Szegeden kollégiumba?

Figyelt kérdés

Valószínűleg jövőre Szegeden fogok tanulni, de elégé félek, hogy nem kerülök be valamelyik kollégiumba. Diósdi vagyok, így kb. 175km-re vagyok Szegedtől, a családba csak négyen vagyunk (egy öcsém van, aki jövőre érettségizik), anyám munkanélküli, csak apám dolgozik, az egy főre jutó havi nettó jövedelem kb. 62.000Ft ami nem tudom hogy soknak vagy kevésnek számít e.

Ezek alapján reális esélyeim vannak, hogy bekerüljek, vagy inkább ne is számoljak vele?

Fontos lenne, hogy bekerüljek, mert ha nem akkor valószínűleg az egész egyetemet elfelejthetem, mert a szüleim nem tudják külön finanszírozni, hogy albérletben éljek, mivel amit így is megkeres apám annak a 2/3-a elmegy csak a törlesztésekre. Nagyrészt csak arra az összegre számíthatok, amit eddig én kerestem meg erre a célra, de az se sok (szinte semmi).

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 12. 12:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok kollégista, csak arról tudok írni, amit hallottam tőlük. Ezek alapján úgy tudom, Szegeden csak szociális helyzet alapján adják a legtöbb koliba a helyet, és ha megnézed a honlapjukat, azt, hogy mennyi pont jár pl. a távolságért, vagy az egy főre jutó keresetért, akkor kaphatsz egy képet a helyzetről. Szerintem mivel elég messze laksz, és anyukád munkanélküli és úgy összességében ahogy leírtad a körülményeket (testvér, kereset... stb.), szinte biztos, hogy bekerülsz. Amúgy Szegeden nem olyan magasak az albérletárak, de ha nem engedheted meg lakótárssal együtt sem, akkor biztos olyan a szociális helyzeted, hogy fel is vesznek. Ha az SZTE-re jelentkeztél, akkor biztos küldtek egy emailt, amiben megadták pár egyetemistának az elérhetőségét, akik tudnak ebben a kérdésben is segíteni. Az a biztos, ha őket is megkeresed. De szerintem nem kell aggódnod emiatt.
2018. júl. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!