Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A jogász vagy a pénzügy és...

A jogász vagy a pénzügy és számvitel szak éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Rövid és hosszabb távon is érdekelne (lehetőségek, karrier, fizetés...). Illetve, hogy külföldön melyikkel lehet jobban érvényesülni majd esetleg.

2018. jún. 12. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Általánosságban elmondható, hogy minél közelebb van valaki a pénzhez, annál több jut belőle (más hasonlattal élve: minél közelebb áll valaki a tűzhöz, annál jobban megeszik).
2018. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Pénzügy. Jogászból annyi van mint égen a csillag, nagyon nehéz vele elhelyezkedni.
2018. jún. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12%
Jogász külfödön?? Ilyen négereket szoktam látni nemzetközi joggal angolul diplomaosztókon ők esetleg;D
2018. jún. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön nem fogsz tudni magyar jogi diplomával túl sokat kezdeni, ezért ha külföld a cél, akkor vagy pénzügy vagy külföldön végzett jogi egyetem.
2018. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Pénzügy számvitel!

Jogászból rengeteg van, és ha csak nem nemzetközi jogra akarsz szakosodni a jogi egyetem elvégzése után akkor annyira nem előnyös ez a végzettség külföldön.

Míg pénzügyesként egy nagy multinál itthon is és külföldön is eltudsz helyezkedni. Angol mellett még ajánlott más nyelven is beszélni. Nyelvtudásnál pedig nem a papír számít, hanem a tudás.

Sok sikert!

2018. jún. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!