Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar Egyetemek közül hol...

A magyar Egyetemek közül hol a legkiemelkedőbb, legjobb a programozás oktatása illetve milyen az egyes egyetemeken az oktatás színvonala?

Figyelt kérdés

leginkább a c++ nyelv érdekelne

Válaszaitokat előre is köszönöm.



2018. jún. 12. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Inkább úgy kérdezném, hol a legkevésbé szar.
2018. jún. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ok. Akkor hol a legkevésbé szar?
2018. jún. 13. 10:28
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

legkevésbé sz*r kb.: OE, BME, ELTE

(nem feltétlenül ebben a sorrendben)

2018. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ELTE LOL

ezt megcáfolnám

2018. jún. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Én azt tapasztaltam, hogy az előadást egy jó könyv/jegyzet könnyen felülmúlhatja (persze ez erősen tanárfüggő).


Ami számomra hasznos volt az a géptermi labor és a kiscsoportos gyakorlati feladatmegoldás.


Gyakorlatokon relatíve lassú tempó miatt elég jól el lehet lesni, hogy hogyan jár a gyakorlatvezető agya és hogyan rágja keresztül magát egy-egy konkrét problémán.


Géptermi laborokban önállóan dolgozol, de ha elakadsz akkor elég sok szenvedést meg tud spórolni hogy egy tapasztalt tanár útba igazít vagy eloszlatja a téveszméidet.


Viszont a csoportok nagy mérete miatt többnyire magadnak kell átvergődnöd a tárgyakon. A képzés színvonalát inkább az adja, hogy milyen magasan húzzák meg az alsó vonalat. Akinek nincs meg a minimum tudása mert nincsenek elég jó képességei vagy nem fektetett bele elég időt az úgyis kiszűrődik.


Tehetséggondozó programok keretében felkarolják és rendszeres személyes konzultációt is kaphatnak a legjobbak ami nem feltétlen fair de teljesen logikus és egyetértek vele mivel erősen korlátos erőforrásokkal rendelkeznek a felsőoktatási intézmények.


Summary:

Hogy mit tudsz elérni az legfőképp rajtad áll. Ha szerencséd van jó tanárokat kapsz, akkor viszont valamivel egyszerűbb dolgod van. Ha beleteszel anyait-apait és az élvonalba tudod küzdeni magad az első félévekben, akkor jó eséllyel felkarolnak ami eszméletlen előnyt jelenthet.


Hajrá!!

2018. jún. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Utolsó válaszoló megkérdezhetem te melyik egyetemre jártál?
2018. jún. 14. 12:00
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Engem is érdekelne a kérdésre a valasz,azzal a változtatassal,,hogy csak a vidéki egyetemeket halmazabol választhatunk.
2018. jún. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én Bme-re járok, de beszéltem Elte-sekkel is, és mindenki azt mondja, hogy a konkrét programozást nem az egyetemen fogod megtanulni, viszont az egyetem nagyon jó háttértudást ad.
2018. jún. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok

BME

2018. jún. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemen olyan dolgokat fogsz tanulni amiket magadnak nem tanulnál meg otthon. Vagy azért mert egyáltalán nem is tudsz a létezésükről, vagy azért mert nem gondolod hogy fontos / hogy kezdj neki. A nyelvi elemek tanulása nem ide tartozik. Olyannyira nem, hogy egyes progos vizsgán még internetet is használhatsz. Pont azért, mert amit tudnod kell a teljesítéshez, azt nem fogod kiguglizni. Tehát ne ez legyen szempont hanem a személelt ami az egyes sulikban van. A magyar nevek csalókák.. gondold végig hogy computer engineering-et vagy computer science-t szeretnél-e tanulni.
2018. jún. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!